Raport o koronawirusie (SARS-CoV-2) [12.04.2020 i 13.04.2020]

Polska 🇵🇱

W niedzielę i poniedziałek w Polsce wykryto kolejno 318 i 260 nowych zakażeń wirusem oraz stwierdzono 24 i 13 zgonów. Ogólna liczba zarażonych w kraju to 6,934.

W Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie panuje coraz większy chaos i z każdym dniem przybywa zarażonych i chorych na COVID-19.

Muszę mieć mierzone ciśnienie dwa razy na dobę, a od dwóch dni nie pojawiła się na naszym piętrze żadna pielęgniarka. Czy spisano nas już na straty?

Jedna z pacjentek Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Warszawie

Europa 🇪🇺

Wielka Brytania

Brytyjski premier Boris Johnson uzyskał wynik negatywny i opuścił szpital w testach na COVID-19.

Włochy

Włochy zgłosiły najmniejszą liczbę nowych zgonów na COVID-19 od 3 tygodni.

Watykan

Papież Franciszek proponuje powszechną płacę podstawową jako odpowiedź na kryzys gospodarczy.

Szwecja

Jak dotąd 80% osób, które trafiły do oddziału intensywnej terapii w Szwecji przeżyło.

Bułgaria

Bułgarscy księża udzielali komunii za pomocą jednej łyżki w Niedzielę Palmową, Bułgarzy twierdzą, że nie można zachorować na chorobę, jeśli ma się wiarę.

Islandia

Islandia stwierdza, że połowa jej obywateli z koronawirusem nie wykazała żadnych objawów.

Rosja

Dziesiątki karetek pogotowia z podejrzanymi o zarażenie SARS-CoV-2 czekają godzinami pod moskiewskimi szpitalami.

Włochy

Włoski lekarz spłaszcza krzywą liczby zgonów poprzez leczenie pacjentów COVID-19 w ich domach.

Hiszpania

Hiszpania pokonała szczyt epidemii wirusa, mówi minister zdrowia Hipszanii.

Świat 🌍

Chiny

WHO wzywa Chiny do zamknięcia targu z dzikimi zwierzętami, tymczasem stragany w Wuhan zaczynają się ponownie otwierać.

Stany Zjednoczone

W Nowym Jorku gwałtownie wzrosła liczba zgonów na zawał serca, to prawdopodobnie niewykryte przypadki zachorowania na COVID-19.

Świat

Zawodnicy olimpijscy z jednorocznym zakazem za używanie dopingu, mającym na celu uniemożliwienie im startów w 2020 r. niespodziewanie kwalifikują się do udziału w opóźnionej olimpiadzie w Tokio.

Stany Zjednoczone

Modele badawcze z Los Angeles pokazują, że 95% mieszkańców zostanie zarażonych jeśli zalecenie pobytu w domu zostanie teraz wycofane.

Świat

Koronawirus jest 10 razy bardziej śmiertelny niż świńska grypa, twierdzi Światowa Organizacja Zdrowia.

Stany Zjednoczone

USA niebezpiecznie blisko stanu niedoboru mięsa po zamknięciu głównej fabryki przetwarzającej mięso.

Ekwador

Prawie 800 ciał zebranych przez policję z domów w epicentrum wybuchu epidemii wirusa w Ekwadorze.

Liczba zarażeń ogółem

DataLiczba zarażeńZmianaZmiana (%)
Kwi. 131,923,93771,5724%
Kwi. 121,852,36572,5234%
Kwi. 111,779,84280,9615%
Kwi. 101,698,88194,6298%
Kwi. 091,603,69485,5686%
Kwi. 081,518,02384,3856%
Kwi. 071,430,98184,9455%
Kwi. 061,364,43691,5357%
Kwi. 051,272,90171,4186%
Kwi. 041,201,48384,8218%
Kwi. 031,116,662101,56610%
Kwi. 021,015,06579,8339%
Kwi. 01935,19776,8429%
Mar. 31858,35573,6179%
Mar. 30784,79462,4359%
Mar. 29722,35959,2359%
Mar. 28663,12466,75811%
Mar. 27596,36664,50112%
Mar. 26531,86560,83013%
Mar. 25471,03548,46110%
Mar. 24422,57443,7448%
Mar. 23378,83041,37111%
Mar. 22337,45932,48010%
Mar. 21304,97929,42910%
Mar. 20275,55030,64812%
Mar. 19244,90226,15811%
Mar. 18218,74420,5859%
Mar. 17198,15915,7458%
Mar. 16182,41412,8978%
Mar. 15167,51713,0426%
Mar. 14156,47511,0597%
Mar. 13145,41610,9077%
Mar. 12134,5098,2956%
Mar. 11126,2047,2576%
Mar. 10118,9474,5664%
Mar. 09114,3814,3904%
Mar. 08109,9903,8874%
Mar. 07106,0894,0454%
Mar. 06102,0443,6254%
Mar. 0598,4073,0913%
Mar. 0495,3162,2953%
Mar. 0393,0212,5723%
Mar. 0290,4491,8592%
Mar. 0188,5901,9772%
Lut. 2986,6131,9892%
Lut. 2884,6241,5121%
Lut. 2783,1121,2831%
Lut. 2681,8291,0011%
Lut. 2580,8287411%
Lut. 2480,0878821%
Lut. 2379,2055541%
Lut. 2278,6519782%
Lut. 2177,6739972%
Lut. 2076,7909762%
Lut. 1975,7005161%
Lut. 1875,1981,8663%
Lut. 1773,3322,0033%
Lut. 1671,32921323%
Lut. 1569,1972,0973%
Lut. 1467,1002,6634%
Lut. 1364,4375,1549%
Lut. 1259,28314,11331%
Lut. 1145,1702,0715%
Lut. 1043,0992,5466%
Lut. 0940,5533,0018%
Lut. 0837,5522,6768%
Lut. 0734,8763,43711%
Lut. 0631,4393,16311%
Lut. 0528,2763,72315%
Lut. 0424,5533,92519%
Lut. 0320,6283,23919%
Lut. 0217,3862,83820%
Lut. 0114,5512,60322%
Sty. 3111,9482,12722%
Sty. 309,8212,00826%
Sty. 297,8131,75529%
Sty. 286,0581,47732%
Sty. 274,5811,78164%
Sty. 262,80078539%
Sty. 252,01569358%
Sty. 241,31747256%

Liczba zarażeń dziennie

DataLiczba zarażeńZmianaZmiana (%)
Kwi. 1371,572-951-1%
Kwi. 1272,5238,43812%
Kwi. 1180,961-13,668-15%
Kwi. 1094,6299,06111%
Kwi. 0985,5681,1831%
Kwi. 0884,385-560-1%
Kwi. 0784,94511,81016%
Kwi. 0673,1351,7172%
Kwi. 0571,418-13,403-16%
Kwi. 0484,821-16,745-16%
Kwi. 03101,56621,73327%
Kwi. 0279,8332,9974%
Kwi. 0176,8363,2194%
Mar. 3173,61712,21320%
Mar. 3061,4042,1724%
Mar. 2959,232-7,52612%
Mar. 2866,7582,2573%
Mar. 2764,5013,6716%
Mar. 2660,83012,36925%
Mar. 2548,4614,71710%
Mar. 2443,7442,3736%
Mar. 2341,3718,89127%
Mar. 2232,4803,05110%
Mar. 2129,429-1,219-4%
Mar. 2030,6484,49017%
Mar. 1926,1585,57327%
Mar. 1820,5854,84030%
Mar. 1715,7452,84822%
Mar. 1612,897-145-2%
Mar. 1513,0421,98317%
Mar. 1411,05915214%
Mar. 1310,9072,61224%
Mar. 128,2951,03813%
Mar. 117,2572,69159%
Mar. 104,5661764%
Mar. 094,39050312%
Mar. 083,887-158-3%
Mar. 074,04542010%
Mar. 063,62553415%
Mar. 053,09179626%
Mar. 042,295-277-11%
Mar. 032,57271339%
Mar. 021,859-118-6%
Mar. 011,977-12-1%
Lut. 291,98947732%
Lut. 281,512229-19%
Lut. 271,28328228%
Lut. 261,00126035%
Lut. 25741-141-15%
Lut. 2488232845%
Lut. 23554-424-55%
Lut. 22978-19-2%
Lut. 21997213%
Lut. 2097646047%
Lut. 19516-1,336-72%
Lut. 181,866-137-7%
Lut. 172,003-129-6%
Lut. 162,132352%
Lut. 152,097-566-21%
Lut. 142,663-2,491-48%
Lut. 135,154-8,959-63%
Lut. 1214,11312,042581%
Lut. 112,071-475-19%
Lut. 102,546-455-15%
Lut. 093,00132512%
Lut. 082,676-761-22%
Lut. 073,4372749%
Lut. 063,163-560-15%
Lut. 053,723-202-5%
Lut. 043,92568621%
Lut. 033,23940114%
Lut. 022,8382359%
Lut. 012,60347622%
Sty. 312,1271196%
Sty. 302,00825314%
Sty. 291,75527819%
Sty. 281,477-304-17%
Sty. 271,781996127%
Sty. 267858712%
Sty. 2569822648%

Liczba śmierci ogółem

DataLiczba śmierciZmianaZmiana (%)
Kwi. 13119,6185,4215%
Kwi. 12114,1975,4175%
Kwi. 11108,7796,0926%
Kwi. 10102,6876,9737%
Kwi. 0995,6937,2338%
Kwi. 0888,4576,4148%
Kwi. 0782,0367,38210%
Kwi. 0674,6545,2278%
Kwi. 0569,4274,7377%
Kwi. 0464,6915,80010%
Kwi. 0359,1625,99011%
Kwi. 0253,1675,96913%
Kwi. 0147,1924,88312%
Mar. 3142,3094,52112%
Mar. 3037,7883,72311%
Mar. 2933,9663,10410%
Mar. 2830,8623,51813%
Mar. 2727,3443,27114%
Mar. 2624,0732,78913%
Mar. 2521,2842,39013%
Mar. 2418,8942,38114%
Mar. 2316,5131,87313%
Mar. 2214,6401,62913%
Mar. 2113,0111,62514%
Mar. 2011,3861,35614%
Mar. 1910,0301,07912%
Mar. 188,95197212%
Mar. 177,97981711%
Mar. 167,16264210%
Mar. 156,52068712%
Mar. 145,8334057%
Mar. 135,4284479%
Mar. 124,9813538%
Mar. 114,6273318%
Mar. 104,2962717%
Mar. 094,0251985%
Mar. 083,8272286%
Mar. 073,5981043%
Mar. 063,4941093%
Mar. 053,3851003%
Mar. 043,285833%
Mar. 033,202853%
Mar. 023,117672%
Mar. 013,050732%
Lut. 292,977542%
Lut. 282,923651%
Lut. 272,858582%
Lut. 262,800373%
Lut. 252,763646%
Lut. 242,699814%
Lut. 232,6181585%
Lut. 222,4601004%
Lut. 212,3601135%
Lut. 202,2471216%
Lut. 192,1261176%
Lut. 182,0091367%
Lut. 171,873986%
Lut. 161,7751066%
Lut. 151,6691439%
Lut. 141,52614310%
Lut. 131,38312210%
Lut. 121,26114613%
Lut. 111,1159710%
Lut. 101,01810812%
Lut. 099109712%
Lut. 088138912%
Lut. 077248613%
Lut. 066387313%
Lut. 055657315%
Lut. 044926615%
Lut. 034266418%
Lut. 023625819%
Lut. 013044517%
Sty. 312594622%
Sty. 302134325%
Sty. 291703829%
Sty. 281322625%
Sty. 271062633%
Sty. 26802443%
Sty. 25561537
Sty. 24411664%

Liczba śmierci dziennie

DataLiczba śmierciZmianaZmiana (%)
Kwi. 135,42140%
Kwi. 125,417-675-11%
Kwi. 116,092-881-13%
Kwi. 106,973-260-4%
Kwi. 097,23381913%
Kwi. 086,414-969-13%
Kwi. 077,3822,15541%
Kwi. 065,22749010%
Kwi. 054,737-1,062-18%
Kwi. 045,800862%
Kwi. 035,990160%
Kwi. 025,9691,08022%
Kwi. 014,8833488%
Mar. 314,53581222%
Mar. 303,72361820%
Mar. 293,105-413-12%
Mar. 283,5182478%
Mar. 273,27148017%
Mar. 262,79140116%
Mar. 252,39090%
Mar. 242,38150827%
Mar. 231,87324415%
Mar. 221,62940%
Mar. 211,62526920%
Mar. 201,35627726%
Mar. 191,07910711%
Mar. 1897215519%
Mar. 1781717527%
Mar. 16642-45-7%
Mar. 1568728270%
Mar. 14405-42-9%
Mar. 134479427%
Mar. 12353216%
Mar. 113316019%
Mar. 102717337%
Mar. 09198-30-14%
Mar. 08228124120%
Mar. 07104-5-5%
Mar. 0610999%
Mar. 051001717%
Mar. 0483-2-2%
Mar. 03851827%
Mar. 0267-6-8%
Mar. 01731935%
Lut. 2954-11-17%
Lut. 2865712%
Lut. 27582157%
Lut. 2637-27-42%
Lut. 2564-17-21%
Lut. 248158-49%
Lut. 23158-1358%
Lut. 22100-13-12%
Lut. 21113-8-7%
Lut. 2012143%
Lut. 19117-19-14%
Lut. 181363839%
Lut. 1798-8%-8%
Lut. 16106-37%-26%
Lut. 151430%0%
Lut. 141432117%
Lut. 13122-24-16%
Lut. 121464951%
Lut. 1197-11-10%
Lut. 101081111%
Lut. 099789%
Lut. 088933%
Lut. 07861318%
Lut. 067300%
Lut. 0573711%
Lut. 046623%
Lut. 0364610%
Lut. 02581329%
Lut. 0145-1-2%
Sty. 314637%
Sty. 3043513%
Sty. 29381246%
Sty. 282600%
Sty. 272628%
Sty. 2624960%
Sty. 2515-1-6%

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.