Raport o koronawirusie (SARS-CoV-2) [10.04.2020]

Polska 🇵🇱

Wczoraj w Polsce wykryto 380 nowe zakażenia wirusem oraz stwierdzono 7 zgonów. Ogólna liczba zarażonych w kraju to 5,955.

Polska Akademia Nauk stworzyła polski test na koronawirusa.

To już oficjalna informacja: Państwowy Zakład Higieny kowalidował polski test na koronawirusa jako 100-procentowo skuteczny! W przyszłym tygodniu wyprodukowanych zostanie pierwszych 150 tysięcy. Ten test uratuje życie wielu z nas i pozwoli szybciej uruchomić polską gospodarkę.

Jarosław Gowin

Jedna trzecia pacjentów zakażonych koronawirusem zaraziła się poprzez kontakt w placówkach zdrowia.

Wstrząsająca historia jedengo ze zmarłych na COVID-19 w Tychach opisywana przez jego żonę: https://dziennikzachodni.pl/wstrzasajacy-list-wdowy-ze-slaska-maz-kobiety-zmarl-na-covid19-dostepnosc-testow-jest-praktycznie-zerowa-napisala-go-ku/ar/c1-14908178.

Europa 🇪🇺

Wielka Brytania

Premier Boris Johnson „znów może chodzić”, jego stan nadal się poprawia.

Szwecja

Oddział położniczy w Sztokholmie w Szwecji przeprowadza badania wszystkich kobiet w ciąży przed porodem, wynik to 7% zakażonych.

Wielka Brytania

24-letnia kobieta została skazana na sześć miesięcy więzienia za plucie na ratownika medycznego twierdząc, że ma COVID-19.

Włochy

Mafia rozprowadza żywność wśród biednych mieszkańców południowych Włoch.

Szwecja

Szwecja niechętnie podchodzi do zamykania ludzi w domach ze względów bezpieczeństwa, szwedzki lekarz twierdzi, że „prawdopodobnie skończy się to historyczną masakrą”.

Francja

Główny epidemiolog we Francji: USA „prawdopodobnie będą miały najwięcej problemów” z koronawirusem, częściowo z powodu otyłości w amerykańskim społeczeństwie.

Hiszpania

W Madrycie odnotowano najniższą liczbę chorych na intensywnej terapii od dwóch tygodni.

Turcja

Turcja ogłasza 48-godzinne całkowite zamknięcie 31 miast, w tym Ankary i Stambułu, w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Wielka Brytania

980 zmarłych w brytyjskich szpitalach po najbardziej śmiertelnym jak dotąd dniu pandemii.

Świat 🌍

Stany Zjednoczone

59 procent wyborców bardziej obawia się zbyt wczesnego wycofania restrykcji związanych z koronawirusem niż kryzysu gospodarczego.

Stany Zjednoczone

Amerykanie wracając do Stanów Zjednoczonych mówią, że są zaskoczeni brakiem badań lekarskich na lotniskach.

Stany Zjednoczone

Od 700 przypadków do 466,000 w ciągu jednego miesiąca w USA.

Stany Zjednoczone

Podróże lotnicze w USA spadły o 96%, czyli praktycznie zanikneły.

Meksyk

Burmistrz Meksyku zamyka amerykańską fabrykę respiratorów po tym, jak poprosił właściciela o dzielenie się produktami z Meksykiem, fabryka odrzuciła propozycję.

Świat

Być może będziemy musieli nosić maski przez „co najmniej rok”, sugerują eksperci.

Myślę, że będziecie musieli nosić maski tak długo, jak długo COVID-19 będzie zagrożeniem, a COVID-19 będzie zagrożeniem, dopóki nie będziecie mieli szczepionki. Jeśli czytasz różne plany ponownego otwarcia gospodarki, plan jest naprawdę taki by otworzyć gospodarkę tylko wtedy, gdy liczba przypadków spadnie do poziomu takiego, że szpitale mogą pracować bez problemów. Maski nadal będą ważną rzeczą, aby zmniejszyć przenoszenie się wirusa, dopóki nie będzie szczepionki.

Shan Soe-Lin, wykładowca na Uniwersytecie Yale w New Haven, Connecticut

Liczba zarażeń ogółem

DataLiczba zarażeńZmianaZmiana (%)
Kwi. 101,698,88194,6298%
Kwi. 091,603,69485,5686%
Kwi. 081,518,02384,3856%
Kwi. 071,430,98184,9455%
Kwi. 061,364,43691,5357%
Kwi. 051,272,90171,4186%
Kwi. 041,201,48384,8218%
Kwi. 031,116,662101,56610%
Kwi. 021,015,06579,8339%
Kwi. 01935,19776,8429%
Mar. 31858,35573,6179%
Mar. 30784,79462,4359%
Mar. 29722,35959,2359%
Mar. 28663,12466,75811%
Mar. 27596,36664,50112%
Mar. 26531,86560,83013%
Mar. 25471,03548,46110%
Mar. 24422,57443,7448%
Mar. 23378,83041,37111%
Mar. 22337,45932,48010%
Mar. 21304,97929,42910%
Mar. 20275,55030,64812%
Mar. 19244,90226,15811%
Mar. 18218,74420,5859%
Mar. 17198,15915,7458%
Mar. 16182,41412,8978%
Mar. 15167,51713,0426%
Mar. 14156,47511,0597%
Mar. 13145,41610,9077%
Mar. 12134,5098,2956%
Mar. 11126,2047,2576%
Mar. 10118,9474,5664%
Mar. 09114,3814,3904%
Mar. 08109,9903,8874%
Mar. 07106,0894,0454%
Mar. 06102,0443,6254%
Mar. 0598,4073,0913%
Mar. 0495,3162,2953%
Mar. 0393,0212,5723%
Mar. 0290,4491,8592%
Mar. 0188,5901,9772%
Lut. 2986,6131,9892%
Lut. 2884,6241,5121%
Lut. 2783,1121,2831%
Lut. 2681,8291,0011%
Lut. 2580,8287411%
Lut. 2480,0878821%
Lut. 2379,2055541%
Lut. 2278,6519782%
Lut. 2177,6739972%
Lut. 2076,7909762%
Lut. 1975,7005161%
Lut. 1875,1981,8663%
Lut. 1773,3322,0033%
Lut. 1671,32921323%
Lut. 1569,1972,0973%
Lut. 1467,1002,6634%
Lut. 1364,4375,1549%
Lut. 1259,28314,11331%
Lut. 1145,1702,0715%
Lut. 1043,0992,5466%
Lut. 0940,5533,0018%
Lut. 0837,5522,6768%
Lut. 0734,8763,43711%
Lut. 0631,4393,16311%
Lut. 0528,2763,72315%
Lut. 0424,5533,92519%
Lut. 0320,6283,23919%
Lut. 0217,3862,83820%
Lut. 0114,5512,60322%
Sty. 3111,9482,12722%
Sty. 309,8212,00826%
Sty. 297,8131,75529%
Sty. 286,0581,47732%
Sty. 274,5811,78164%
Sty. 262,80078539%
Sty. 252,01569358%
Sty. 241,31747256%

Liczba zarażeń dziennie

DataLiczba zarażeńZmianaZmiana (%)
Kwi. 1094,6299,06111%
Kwi. 0985,5681,1831%
Kwi. 0884,385-560-1%
Kwi. 0784,94511,81016%
Kwi. 0673,1351,7172%
Kwi. 0571,418-13,403-16%
Kwi. 0484,821-16,745-16%
Kwi. 03101,56621,73327%
Kwi. 0279,8332,9974%
Kwi. 0176,8363,2194%
Mar. 3173,61712,21320%
Mar. 3061,4042,1724%
Mar. 2959,232-7,52612%
Mar. 2866,7582,2573%
Mar. 2764,5013,6716%
Mar. 2660,83012,36925%
Mar. 2548,4614,71710%
Mar. 2443,7442,3736%
Mar. 2341,3718,89127%
Mar. 2232,4803,05110%
Mar. 2129,429-1,219-4%
Mar. 2030,6484,49017%
Mar. 1926,1585,57327%
Mar. 1820,5854,84030%
Mar. 1715,7452,84822%
Mar. 1612,897-145-2%
Mar. 1513,0421,98317%
Mar. 1411,05915214%
Mar. 1310,9072,61224%
Mar. 128,2951,03813%
Mar. 117,2572,69159%
Mar. 104,5661764%
Mar. 094,39050312%
Mar. 083,887-158-3%
Mar. 074,04542010%
Mar. 063,62553415%
Mar. 053,09179626%
Mar. 042,295-277-11%
Mar. 032,57271339%
Mar. 021,859-118-6%
Mar. 011,977-12-1%
Lut. 291,98947732%
Lut. 281,512229-19%
Lut. 271,28328228%
Lut. 261,00126035%
Lut. 25741-141-15%
Lut. 2488232845%
Lut. 23554-424-55%
Lut. 22978-19-2%
Lut. 21997213%
Lut. 2097646047%
Lut. 19516-1,336-72%
Lut. 181,866-137-7%
Lut. 172,003-129-6%
Lut. 162,132352%
Lut. 152,097-566-21%
Lut. 142,663-2,491-48%
Lut. 135,154-8,959-63%
Lut. 1214,11312,042581%
Lut. 112,071-475-19%
Lut. 102,546-455-15%
Lut. 093,00132512%
Lut. 082,676-761-22%
Lut. 073,4372749%
Lut. 063,163-560-15%
Lut. 053,723-202-5%
Lut. 043,92568621%
Lut. 033,23940114%
Lut. 022,8382359%
Lut. 012,60347622%
Sty. 312,1271196%
Sty. 302,00825314%
Sty. 291,75527819%
Sty. 281,477-304-17%
Sty. 271,781996127%
Sty. 267858712%
Sty. 2569822648%

Liczba śmierci ogółem

DataLiczba śmierciZmianaZmiana (%)
Kwi. 10102,6876,9737%
Kwi. 0995,6937,2338%
Kwi. 0888,4576,4148%
Kwi. 0782,0367,38210%
Kwi. 0674,6545,2278%
Kwi. 0569,4274,7377%
Kwi. 0464,6915,80010%
Kwi. 0359,1625,99011%
Kwi. 0253,1675,96913%
Kwi. 0147,1924,88312%
Mar. 3142,3094,52112%
Mar. 3037,7883,72311%
Mar. 2933,9663,10410%
Mar. 2830,8623,51813%
Mar. 2727,3443,27114%
Mar. 2624,0732,78913%
Mar. 2521,2842,39013%
Mar. 2418,8942,38114%
Mar. 2316,5131,87313%
Mar. 2214,6401,62913%
Mar. 2113,0111,62514%
Mar. 2011,3861,35614%
Mar. 1910,0301,07912%
Mar. 188,95197212%
Mar. 177,97981711%
Mar. 167,16264210%
Mar. 156,52068712%
Mar. 145,8334057%
Mar. 135,4284479%
Mar. 124,9813538%
Mar. 114,6273318%
Mar. 104,2962717%
Mar. 094,0251985%
Mar. 083,8272286%
Mar. 073,5981043%
Mar. 063,4941093%
Mar. 053,3851003%
Mar. 043,285833%
Mar. 033,202853%
Mar. 023,117672%
Mar. 013,050732%
Lut. 292,977542%
Lut. 282,923651%
Lut. 272,858582%
Lut. 262,800373%
Lut. 252,763646%
Lut. 242,699814%
Lut. 232,6181585%
Lut. 222,4601004%
Lut. 212,3601135%
Lut. 202,2471216%
Lut. 192,1261176%
Lut. 182,0091367%
Lut. 171,873986%
Lut. 161,7751066%
Lut. 151,6691439%
Lut. 141,52614310%
Lut. 131,38312210%
Lut. 121,26114613%
Lut. 111,1159710%
Lut. 101,01810812%
Lut. 099109712%
Lut. 088138912%
Lut. 077248613%
Lut. 066387313%
Lut. 055657315%
Lut. 044926615%
Lut. 034266418%
Lut. 023625819%
Lut. 013044517%
Sty. 312594622%
Sty. 302134325%
Sty. 291703829%
Sty. 281322625%
Sty. 271062633%
Sty. 26802443%
Sty. 25561537
Sty. 24411664%

Liczba śmierci dziennie

DataLiczba śmierciZmianaZmiana (%)
Kwi. 106,973-260-4%
Kwi. 097,23381913%
Kwi. 086,414-969-13%
Kwi. 077,3822,15541%
Kwi. 065,22749010%
Kwi. 054,737-1,062-18%
Kwi. 045,800862%
Kwi. 035,990160%
Kwi. 025,9691,08022%
Kwi. 014,8833488%
Mar. 314,53581222%
Mar. 303,72361820%
Mar. 293,105-413-12%
Mar. 283,5182478%
Mar. 273,27148017%
Mar. 262,79140116%
Mar. 252,39090%
Mar. 242,38150827%
Mar. 231,87324415%
Mar. 221,62940%
Mar. 211,62526920%
Mar. 201,35627726%
Mar. 191,07910711%
Mar. 1897215519%
Mar. 1781717527%
Mar. 16642-45-7%
Mar. 1568728270%
Mar. 14405-42-9%
Mar. 134479427%
Mar. 12353216%
Mar. 113316019%
Mar. 102717337%
Mar. 09198-30-14%
Mar. 08228124120%
Mar. 07104-5-5%
Mar. 0610999%
Mar. 051001717%
Mar. 0483-2-2%
Mar. 03851827%
Mar. 0267-6-8%
Mar. 01731935%
Lut. 2954-11-17%
Lut. 2865712%
Lut. 27582157%
Lut. 2637-27-42%
Lut. 2564-17-21%
Lut. 248158-49%
Lut. 23158-1358%
Lut. 22100-13-12%
Lut. 21113-8-7%
Lut. 2012143%
Lut. 19117-19-14%
Lut. 181363839%
Lut. 1798-8%-8%
Lut. 16106-37%-26%
Lut. 151430%0%
Lut. 141432117%
Lut. 13122-24-16%
Lut. 121464951%
Lut. 1197-11-10%
Lut. 101081111%
Lut. 099789%
Lut. 088933%
Lut. 07861318%
Lut. 067300%
Lut. 0573711%
Lut. 046623%
Lut. 0364610%
Lut. 02581329%
Lut. 0145-1-2%
Sty. 314637%
Sty. 3043513%
Sty. 29381246%
Sty. 282600%
Sty. 272628%
Sty. 2624960%
Sty. 2515-1-6%

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.