Raport o koronawirusie (SARS-CoV-2) [09.04.2020]

Polska 🇵🇱

Wczoraj w Polsce wykryto 370 nowe zakażenia wirusem oraz stwierdzono 15 zgonów. Ogólna liczba zarażonych w kraju to 5,575.

Rząd wprowadził nowe ograniczenia lub przedłużył/zmienił obecne:

  • w miejscach publicznych należy zasłaniać nos i usta od 16 kwietnia
  • obostrzenia dot. galerii handlowych, kin, teatrów, zakłady usługowych oraz zasady obowiązujące kościoły przedłużone do 19 kwietnia
  • zamknięcie szkół, wstrzymanie ruchu lotniczego międzynarodowych, a także ruch kolejowy międzynarodowy do 26 kwietnia
  • zamknięcie granic do 3 maja
  • ograniczenia ws. imprez masowych do odwołania
  • należy zachować przynajmniej 2 metry odległości od siebie, nawet podczas spaceru
  • zakaz wstępu do parków, lasów
  • zakaz wychodzenia z domu osób poniżej 18. roku życia bez opieki opierkunów
  • w sklepach mogą przebywać maksymalnie trzy osoby w przeliczeniu na jedną kasę
  • na bazarach i targowiskach ograniczenie do trzech osób na jedno stoisko
  • do sklepu trzeba obowiązkowo zakładać rękawiczki
  • w weekendy zamknięte muszą być sklepy budowlane
  • zamknięte pozostaną hotele i miejsca noclegowe
  • obowiązek całkowitej izolacji, również od swoich bliskich osób w kwarantannie
  • jazda samochodami możliwa, ale ma się odbywać w konkretnym, ważnym celu
  • samotne wychodzenie z domu jest możliwe na krótki spacer
  • możliwe jest wyjście z psem
  • nie należy uprawiać sportu

Europa 🇪🇺

Wielka Brytania

Premier Boris Johnson nie jest już na intensywnej terapii, ale pozostaje w szpitalu.

Niemcy

Pandemia nie zniknie dopóki nie będziemy mieli szczepionki.

Angela Merkel

Litwa

Litewski parlament jednogłośnie zatwierdził podwyżkę płac o 60-100 proc. dla pracowników służby zdrowia.

Holandia

„Szczytowe zachrowania są za nami.”

Liczba hospitalizowanych maleje od 9 dni z rzędu.

Wielka Brytania

Córka w żałobie, 32 lata, upadła i zmarła podczas pogrzebu mamy chorej na koronawirusa.

Austria

Austria przeprowadziła losowe testy: około 2 razy więcej osób zarażonych szacunkowo, niż wcześniej było wiadomo.

Litwa

Na Litwie od piątku 10 kwietnia obowiązkowe jest noszenie masek ochronnych w miejscach publicznych. Kary w wysokości do 1500 euro dla tych, którzy będą łamali nakaz.

Islandia

Islandia przetestowała większą część swojej populacji na obecność koronawirusa.

Włochy

Włochy zamierzają przedłużyć blokadę kraju do maja.

Świat 🌍

Japonia

Japonia zapłaci firmom za opuszczenie Chin i przeniesienie produkcji do kraju.

Stany Zjednoczone

W marcu do amerykańskich portów nie dotarła ani jedna partia masek medycznych.

Stany Zjednoczone

Rzeczywiste bezrobocie w Stanach Zjednoczonych prawdopodobnie osiągnęło już 14,7%, co stanowi najwyższy poziom od 1940 r.

Korea Południowa

Daegu, niegdyś epicentrum epidemii w Korei po raz pierwszy nie zgłosiło nowego przypadku wirusa w ciągu jednego dnia.

Korea Południowa

91 wyleczonych pacjentów ponownie uzyskało pozytywny wynik testu na obecność wirusa.

Stany Zjednoczone

Ponad połowa Amerykanów zaczeła nosić maski ochronne, jako nowy normalny zwyczaj, podobnie jak mieszkańcy Azji.

Liczba zarażeń ogółem

DataLiczba zarażeńZmianaZmiana (%)
Kwi. 091,603,69485,5686%
Kwi. 081,518,02384,3856%
Kwi. 071,430,98184,9455%
Kwi. 061,364,43691,5357%
Kwi. 051,272,90171,4186%
Kwi. 041,201,48384,8218%
Kwi. 031,116,662101,56610%
Kwi. 021,015,06579,8339%
Kwi. 01935,19776,8429%
Mar. 31858,35573,6179%
Mar. 30784,79462,4359%
Mar. 29722,35959,2359%
Mar. 28663,12466,75811%
Mar. 27596,36664,50112%
Mar. 26531,86560,83013%
Mar. 25471,03548,46110%
Mar. 24422,57443,7448%
Mar. 23378,83041,37111%
Mar. 22337,45932,48010%
Mar. 21304,97929,42910%
Mar. 20275,55030,64812%
Mar. 19244,90226,15811%
Mar. 18218,74420,5859%
Mar. 17198,15915,7458%
Mar. 16182,41412,8978%
Mar. 15167,51713,0426%
Mar. 14156,47511,0597%
Mar. 13145,41610,9077%
Mar. 12134,5098,2956%
Mar. 11126,2047,2576%
Mar. 10118,9474,5664%
Mar. 09114,3814,3904%
Mar. 08109,9903,8874%
Mar. 07106,0894,0454%
Mar. 06102,0443,6254%
Mar. 0598,4073,0913%
Mar. 0495,3162,2953%
Mar. 0393,0212,5723%
Mar. 0290,4491,8592%
Mar. 0188,5901,9772%
Lut. 2986,6131,9892%
Lut. 2884,6241,5121%
Lut. 2783,1121,2831%
Lut. 2681,8291,0011%
Lut. 2580,8287411%
Lut. 2480,0878821%
Lut. 2379,2055541%
Lut. 2278,6519782%
Lut. 2177,6739972%
Lut. 2076,7909762%
Lut. 1975,7005161%
Lut. 1875,1981,8663%
Lut. 1773,3322,0033%
Lut. 1671,32921323%
Lut. 1569,1972,0973%
Lut. 1467,1002,6634%
Lut. 1364,4375,1549%
Lut. 1259,28314,11331%
Lut. 1145,1702,0715%
Lut. 1043,0992,5466%
Lut. 0940,5533,0018%
Lut. 0837,5522,6768%
Lut. 0734,8763,43711%
Lut. 0631,4393,16311%
Lut. 0528,2763,72315%
Lut. 0424,5533,92519%
Lut. 0320,6283,23919%
Lut. 0217,3862,83820%
Lut. 0114,5512,60322%
Sty. 3111,9482,12722%
Sty. 309,8212,00826%
Sty. 297,8131,75529%
Sty. 286,0581,47732%
Sty. 274,5811,78164%
Sty. 262,80078539%
Sty. 252,01569358%
Sty. 241,31747256%

Liczba zarażeń dziennie

DataLiczba zarażeńZmianaZmiana (%)
Kwi. 0985,5681,1831%
Kwi. 0884,385-560-1%
Kwi. 0784,94511,81016%
Kwi. 0673,1351,7172%
Kwi. 0571,418-13,403-16%
Kwi. 0484,821-16,745-16%
Kwi. 03101,56621,73327%
Kwi. 0279,8332,9974%
Kwi. 0176,8363,2194%
Mar. 3173,61712,21320%
Mar. 3061,4042,1724%
Mar. 2959,232-7,52612%
Mar. 2866,7582,2573%
Mar. 2764,5013,6716%
Mar. 2660,83012,36925%
Mar. 2548,4614,71710%
Mar. 2443,7442,3736%
Mar. 2341,3718,89127%
Mar. 2232,4803,05110%
Mar. 2129,429-1,219-4%
Mar. 2030,6484,49017%
Mar. 1926,1585,57327%
Mar. 1820,5854,84030%
Mar. 1715,7452,84822%
Mar. 1612,897-145-2%
Mar. 1513,0421,98317%
Mar. 1411,05915214%
Mar. 1310,9072,61224%
Mar. 128,2951,03813%
Mar. 117,2572,69159%
Mar. 104,5661764%
Mar. 094,39050312%
Mar. 083,887-158-3%
Mar. 074,04542010%
Mar. 063,62553415%
Mar. 053,09179626%
Mar. 042,295-277-11%
Mar. 032,57271339%
Mar. 021,859-118-6%
Mar. 011,977-12-1%
Lut. 291,98947732%
Lut. 281,512229-19%
Lut. 271,28328228%
Lut. 261,00126035%
Lut. 25741-141-15%
Lut. 2488232845%
Lut. 23554-424-55%
Lut. 22978-19-2%
Lut. 21997213%
Lut. 2097646047%
Lut. 19516-1,336-72%
Lut. 181,866-137-7%
Lut. 172,003-129-6%
Lut. 162,132352%
Lut. 152,097-566-21%
Lut. 142,663-2,491-48%
Lut. 135,154-8,959-63%
Lut. 1214,11312,042581%
Lut. 112,071-475-19%
Lut. 102,546-455-15%
Lut. 093,00132512%
Lut. 082,676-761-22%
Lut. 073,4372749%
Lut. 063,163-560-15%
Lut. 053,723-202-5%
Lut. 043,92568621%
Lut. 033,23940114%
Lut. 022,8382359%
Lut. 012,60347622%
Sty. 312,1271196%
Sty. 302,00825314%
Sty. 291,75527819%
Sty. 281,477-304-17%
Sty. 271,781996127%
Sty. 267858712%
Sty. 2569822648%

Liczba śmierci ogółem

DataLiczba śmierciZmianaZmiana (%)
Kwi. 0995,6937,2338%
Kwi. 0888,4576,4148%
Kwi. 0782,0367,38210%
Kwi. 0674,6545,2278%
Kwi. 0569,4274,7377%
Kwi. 0464,6915,80010%
Kwi. 0359,1625,99011%
Kwi. 0253,1675,96913%
Kwi. 0147,1924,88312%
Mar. 3142,3094,52112%
Mar. 3037,7883,72311%
Mar. 2933,9663,10410%
Mar. 2830,8623,51813%
Mar. 2727,3443,27114%
Mar. 2624,0732,78913%
Mar. 2521,2842,39013%
Mar. 2418,8942,38114%
Mar. 2316,5131,87313%
Mar. 2214,6401,62913%
Mar. 2113,0111,62514%
Mar. 2011,3861,35614%
Mar. 1910,0301,07912%
Mar. 188,95197212%
Mar. 177,97981711%
Mar. 167,16264210%
Mar. 156,52068712%
Mar. 145,8334057%
Mar. 135,4284479%
Mar. 124,9813538%
Mar. 114,6273318%
Mar. 104,2962717%
Mar. 094,0251985%
Mar. 083,8272286%
Mar. 073,5981043%
Mar. 063,4941093%
Mar. 053,3851003%
Mar. 043,285833%
Mar. 033,202853%
Mar. 023,117672%
Mar. 013,050732%
Lut. 292,977542%
Lut. 282,923651%
Lut. 272,858582%
Lut. 262,800373%
Lut. 252,763646%
Lut. 242,699814%
Lut. 232,6181585%
Lut. 222,4601004%
Lut. 212,3601135%
Lut. 202,2471216%
Lut. 192,1261176%
Lut. 182,0091367%
Lut. 171,873986%
Lut. 161,7751066%
Lut. 151,6691439%
Lut. 141,52614310%
Lut. 131,38312210%
Lut. 121,26114613%
Lut. 111,1159710%
Lut. 101,01810812%
Lut. 099109712%
Lut. 088138912%
Lut. 077248613%
Lut. 066387313%
Lut. 055657315%
Lut. 044926615%
Lut. 034266418%
Lut. 023625819%
Lut. 013044517%
Sty. 312594622%
Sty. 302134325%
Sty. 291703829%
Sty. 281322625%
Sty. 271062633%
Sty. 26802443%
Sty. 25561537
Sty. 24411664%

Liczba śmierci dziennie

DataLiczba śmierciZmianaZmiana (%)
Kwi. 097,23381913%
Kwi. 086,414-969-13%
Kwi. 077,3822,15541%
Kwi. 065,22749010%
Kwi. 054,737-1,062-18%
Kwi. 045,800862%
Kwi. 035,990160%
Kwi. 025,9691,08022%
Kwi. 014,8833488%
Mar. 314,53581222%
Mar. 303,72361820%
Mar. 293,105-413-12%
Mar. 283,5182478%
Mar. 273,27148017%
Mar. 262,79140116%
Mar. 252,39090%
Mar. 242,38150827%
Mar. 231,87324415%
Mar. 221,62940%
Mar. 211,62526920%
Mar. 201,35627726%
Mar. 191,07910711%
Mar. 1897215519%
Mar. 1781717527%
Mar. 16642-45-7%
Mar. 1568728270%
Mar. 14405-42-9%
Mar. 134479427%
Mar. 12353216%
Mar. 113316019%
Mar. 102717337%
Mar. 09198-30-14%
Mar. 08228124120%
Mar. 07104-5-5%
Mar. 0610999%
Mar. 051001717%
Mar. 0483-2-2%
Mar. 03851827%
Mar. 0267-6-8%
Mar. 01731935%
Lut. 2954-11-17%
Lut. 2865712%
Lut. 27582157%
Lut. 2637-27-42%
Lut. 2564-17-21%
Lut. 248158-49%
Lut. 23158-1358%
Lut. 22100-13-12%
Lut. 21113-8-7%
Lut. 2012143%
Lut. 19117-19-14%
Lut. 181363839%
Lut. 1798-8%-8%
Lut. 16106-37%-26%
Lut. 151430%0%
Lut. 141432117%
Lut. 13122-24-16%
Lut. 121464951%
Lut. 1197-11-10%
Lut. 101081111%
Lut. 099789%
Lut. 088933%
Lut. 07861318%
Lut. 067300%
Lut. 0573711%
Lut. 046623%
Lut. 0364610%
Lut. 02581329%
Lut. 0145-1-2%
Sty. 314637%
Sty. 3043513%
Sty. 29381246%
Sty. 282600%
Sty. 272628%
Sty. 2624960%
Sty. 2515-1-6%

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.