Raport o koronawirusie (SARS-CoV-2) [08.04.2020]

Polska 🇵🇱

Wczoraj w Polsce wykryto 357 nowe zakażenia wirusem oraz stwierdzono 30 zgony. Ogólna liczba zarażonych w kraju to 5,205.

Rząd chce przekazać kolejne 100 miliardów złotych na walkę z kryzysem ekonomicznym.

W 32 przypadkach w aktach zgonu jest wpisany koronawirus, natomiast rząd raportuje z Warszawy tylko osiem. Takie rozbieżności pojawiły się wcześniej na mniejszych liczbach.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski

Tak samo, jak troszczymy się o bezpieczeństwo zdrowotne, tak samo musimy się troszczyć o bezpieczeństwo ekonomiczne.

Premier Mateusz Morawiecki

Europa 🇪🇺

Włochy

W ciągu ostatnich 24 godzin Włochy wykonały ponad 50,000. testów, z czego 7,4% było pozytywnych.

Watykan

Papież powiedział, że pandemia koronawirusa może być odpowiedzią natury na kryzys klimatyczny.

Włochy

Włochy zgłosiły 3,836 nowych przypadków, w tym 542 nowe zgony, wykonano 51,680 testów.

Belgia

Wg. belgijskich naukowców jazda na rowerze, jogging lub spacer nie powinny być wykonywane w czasie pandemii.

Każdy, kto oddycha, kaszle lub kicha podczas ruchu, tworzy za sobą chmurę kropel, która rozciąga się dużo dalej niż 1,5 metra.

Profesor Bert Blocken

Finlandia

Setki tysięcy chińskich maseczek ochronnych nie zdały testów wykonanych przez fińskich specjalistów i nie mogą być używane w szpitalach.

Czechy

Stan Borisa Johnsona, premiera Wielkiej Brytanii, poprawia się, może już siedzieć na łóżku.

Niemcy

Lufthansa wycofuje z eksploatacji samoloty, przewiduje, że odbudowa firmy zajmie lata.

Niemcy

Wstępne wyniki pierwszego zakrojonego na szeroką skalę losowego badania na obecność przeciwciał: do 15% osób było już zarażonych (mimo oficjalnej liczby zaledwie 1,500 przypadków).

Francja

Francja ponownie przedłużyła blokadę kraju, będzie ona obwiązywać też po 15 kwietnia.

Świat 🌍

Grenlandia

Wszystkich 11 pacjentów na Grenlandii wyzdrowiało. Jest to obecnie jedyny kraj/terytorium dotknięty chorobą w którym nie ma aktywnych przypadków.

Stany Zjednoczone

Dziewczynka ze stanu Kolorado, która była pionierem marihuany medycznej na padaczkę zmarła po walce z koronawirusem.

Indie

Himalaje widoczne po raz pierwszy od 30 lat, poziom zanieczyszczeń w Indiach spada.

Stany Zjednoczone

Żniwo śmierci w Nowym Jorku mogło być o 80% niższe, gdyby zdystansowanie społeczne zostało wprowadzone 2 tygodnie wcześniej.

Były szef Centralnej Kontroli i Prewencji Chorób Tom Frieden

Stany Zjednoczone

Wywiad amerykański już w listopadzie ostrzegał o rozprzestrzenianiu się zarazy w Chinach.

Stany Zjednoczone

Epidemia koronawirusa zabija Amerykanina co 45 sekund, kraj ten odnotowuje jak dotąd największą dzienną liczbę zgonów.

Liczba zarażeń ogółem

DataLiczba zarażeńZmianaZmiana (%)
Kwi. 081,518,02384,3856%
Kwi. 071,430,98184,9455%
Kwi. 061,364,43691,5357%
Kwi. 051,272,90171,4186%
Kwi. 041,201,48384,8218%
Kwi. 031,116,662101,56610%
Kwi. 021,015,06579,8339%
Kwi. 01935,19776,8429%
Mar. 31858,35573,6179%
Mar. 30784,79462,4359%
Mar. 29722,35959,2359%
Mar. 28663,12466,75811%
Mar. 27596,36664,50112%
Mar. 26531,86560,83013%
Mar. 25471,03548,46110%
Mar. 24422,57443,7448%
Mar. 23378,83041,37111%
Mar. 22337,45932,48010%
Mar. 21304,97929,42910%
Mar. 20275,55030,64812%
Mar. 19244,90226,15811%
Mar. 18218,74420,5859%
Mar. 17198,15915,7458%
Mar. 16182,41412,8978%
Mar. 15167,51713,0426%
Mar. 14156,47511,0597%
Mar. 13145,41610,9077%
Mar. 12134,5098,2956%
Mar. 11126,2047,2576%
Mar. 10118,9474,5664%
Mar. 09114,3814,3904%
Mar. 08109,9903,8874%
Mar. 07106,0894,0454%
Mar. 06102,0443,6254%
Mar. 0598,4073,0913%
Mar. 0495,3162,2953%
Mar. 0393,0212,5723%
Mar. 0290,4491,8592%
Mar. 0188,5901,9772%
Lut. 2986,6131,9892%
Lut. 2884,6241,5121%
Lut. 2783,1121,2831%
Lut. 2681,8291,0011%
Lut. 2580,8287411%
Lut. 2480,0878821%
Lut. 2379,2055541%
Lut. 2278,6519782%
Lut. 2177,6739972%
Lut. 2076,7909762%
Lut. 1975,7005161%
Lut. 1875,1981,8663%
Lut. 1773,3322,0033%
Lut. 1671,32921323%
Lut. 1569,1972,0973%
Lut. 1467,1002,6634%
Lut. 1364,4375,1549%
Lut. 1259,28314,11331%
Lut. 1145,1702,0715%
Lut. 1043,0992,5466%
Lut. 0940,5533,0018%
Lut. 0837,5522,6768%
Lut. 0734,8763,43711%
Lut. 0631,4393,16311%
Lut. 0528,2763,72315%
Lut. 0424,5533,92519%
Lut. 0320,6283,23919%
Lut. 0217,3862,83820%
Lut. 0114,5512,60322%
Sty. 3111,9482,12722%
Sty. 309,8212,00826%
Sty. 297,8131,75529%
Sty. 286,0581,47732%
Sty. 274,5811,78164%
Sty. 262,80078539%
Sty. 252,01569358%
Sty. 241,31747256%

Liczba zarażeń dziennie

DataLiczba zarażeńZmianaZmiana (%)
Kwi. 0884,385-560-1%
Kwi. 0784,94511,81016%
Kwi. 0673,1351,7172%
Kwi. 0571,418-13,403-16%
Kwi. 0484,821-16,745-16%
Kwi. 03101,56621,73327%
Kwi. 0279,8332,9974%
Kwi. 0176,8363,2194%
Mar. 3173,61712,21320%
Mar. 3061,4042,1724%
Mar. 2959,232-7,52612%
Mar. 2866,7582,2573%
Mar. 2764,5013,6716%
Mar. 2660,83012,36925%
Mar. 2548,4614,71710%
Mar. 2443,7442,3736%
Mar. 2341,3718,89127%
Mar. 2232,4803,05110%
Mar. 2129,429-1,219-4%
Mar. 2030,6484,49017%
Mar. 1926,1585,57327%
Mar. 1820,5854,84030%
Mar. 1715,7452,84822%
Mar. 1612,897-145-2%
Mar. 1513,0421,98317%
Mar. 1411,05915214%
Mar. 1310,9072,61224%
Mar. 128,2951,03813%
Mar. 117,2572,69159%
Mar. 104,5661764%
Mar. 094,39050312%
Mar. 083,887-158-3%
Mar. 074,04542010%
Mar. 063,62553415%
Mar. 053,09179626%
Mar. 042,295-277-11%
Mar. 032,57271339%
Mar. 021,859-118-6%
Mar. 011,977-12-1%
Lut. 291,98947732%
Lut. 281,512229-19%
Lut. 271,28328228%
Lut. 261,00126035%
Lut. 25741-141-15%
Lut. 2488232845%
Lut. 23554-424-55%
Lut. 22978-19-2%
Lut. 21997213%
Lut. 2097646047%
Lut. 19516-1,336-72%
Lut. 181,866-137-7%
Lut. 172,003-129-6%
Lut. 162,132352%
Lut. 152,097-566-21%
Lut. 142,663-2,491-48%
Lut. 135,154-8,959-63%
Lut. 1214,11312,042581%
Lut. 112,071-475-19%
Lut. 102,546-455-15%
Lut. 093,00132512%
Lut. 082,676-761-22%
Lut. 073,4372749%
Lut. 063,163-560-15%
Lut. 053,723-202-5%
Lut. 043,92568621%
Lut. 033,23940114%
Lut. 022,8382359%
Lut. 012,60347622%
Sty. 312,1271196%
Sty. 302,00825314%
Sty. 291,75527819%
Sty. 281,477-304-17%
Sty. 271,781996127%
Sty. 267858712%
Sty. 2569822648%

Liczba śmierci ogółem

DataLiczba śmierciZmianaZmiana (%)
Kwi. 0888,4576,4148%
Kwi. 0782,0367,38210%
Kwi. 0674,6545,2278%
Kwi. 0569,4274,7377%
Kwi. 0464,6915,80010%
Kwi. 0359,1625,99011%
Kwi. 0253,1675,96913%
Kwi. 0147,1924,88312%
Mar. 3142,3094,52112%
Mar. 3037,7883,72311%
Mar. 2933,9663,10410%
Mar. 2830,8623,51813%
Mar. 2727,3443,27114%
Mar. 2624,0732,78913%
Mar. 2521,2842,39013%
Mar. 2418,8942,38114%
Mar. 2316,5131,87313%
Mar. 2214,6401,62913%
Mar. 2113,0111,62514%
Mar. 2011,3861,35614%
Mar. 1910,0301,07912%
Mar. 188,95197212%
Mar. 177,97981711%
Mar. 167,16264210%
Mar. 156,52068712%
Mar. 145,8334057%
Mar. 135,4284479%
Mar. 124,9813538%
Mar. 114,6273318%
Mar. 104,2962717%
Mar. 094,0251985%
Mar. 083,8272286%
Mar. 073,5981043%
Mar. 063,4941093%
Mar. 053,3851003%
Mar. 043,285833%
Mar. 033,202853%
Mar. 023,117672%
Mar. 013,050732%
Lut. 292,977542%
Lut. 282,923651%
Lut. 272,858582%
Lut. 262,800373%
Lut. 252,763646%
Lut. 242,699814%
Lut. 232,6181585%
Lut. 222,4601004%
Lut. 212,3601135%
Lut. 202,2471216%
Lut. 192,1261176%
Lut. 182,0091367%
Lut. 171,873986%
Lut. 161,7751066%
Lut. 151,6691439%
Lut. 141,52614310%
Lut. 131,38312210%
Lut. 121,26114613%
Lut. 111,1159710%
Lut. 101,01810812%
Lut. 099109712%
Lut. 088138912%
Lut. 077248613%
Lut. 066387313%
Lut. 055657315%
Lut. 044926615%
Lut. 034266418%
Lut. 023625819%
Lut. 013044517%
Sty. 312594622%
Sty. 302134325%
Sty. 291703829%
Sty. 281322625%
Sty. 271062633%
Sty. 26802443%
Sty. 25561537
Sty. 24411664%

Liczba śmierci dziennie

DataLiczba śmierciZmianaZmiana (%)
Kwi. 086,414-969-13%
Kwi. 077,3822,15541%
Kwi. 065,22749010%
Kwi. 054,737-1,062-18%
Kwi. 045,800862%
Kwi. 035,990160%
Kwi. 025,9691,08022%
Kwi. 014,8833488%
Mar. 314,53581222%
Mar. 303,72361820%
Mar. 293,105-413-12%
Mar. 283,5182478%
Mar. 273,27148017%
Mar. 262,79140116%
Mar. 252,39090%
Mar. 242,38150827%
Mar. 231,87324415%
Mar. 221,62940%
Mar. 211,62526920%
Mar. 201,35627726%
Mar. 191,07910711%
Mar. 1897215519%
Mar. 1781717527%
Mar. 16642-45-7%
Mar. 1568728270%
Mar. 14405-42-9%
Mar. 134479427%
Mar. 12353216%
Mar. 113316019%
Mar. 102717337%
Mar. 09198-30-14%
Mar. 08228124120%
Mar. 07104-5-5%
Mar. 0610999%
Mar. 051001717%
Mar. 0483-2-2%
Mar. 03851827%
Mar. 0267-6-8%
Mar. 01731935%
Lut. 2954-11-17%
Lut. 2865712%
Lut. 27582157%
Lut. 2637-27-42%
Lut. 2564-17-21%
Lut. 248158-49%
Lut. 23158-1358%
Lut. 22100-13-12%
Lut. 21113-8-7%
Lut. 2012143%
Lut. 19117-19-14%
Lut. 181363839%
Lut. 1798-8%-8%
Lut. 16106-37%-26%
Lut. 151430%0%
Lut. 141432117%
Lut. 13122-24-16%
Lut. 121464951%
Lut. 1197-11-10%
Lut. 101081111%
Lut. 099789%
Lut. 088933%
Lut. 07861318%
Lut. 067300%
Lut. 0573711%
Lut. 046623%
Lut. 0364610%
Lut. 02581329%
Lut. 0145-1-2%
Sty. 314637%
Sty. 3043513%
Sty. 29381246%
Sty. 282600%
Sty. 272628%
Sty. 2624960%
Sty. 2515-1-6%

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.