Raport o koronawirusie (SARS-CoV-2) [06.04.2020]

Polska 🇵🇱

Wczoraj w Polsce wykryto 311 nowe zakażenia wirusem oraz stwierdzono 13 zgonów. Ogólna liczba zarażonych w kraju to 4,413.

Jarosław Gowin odchodzi z rządu po sprzeciwie przeciwko najnowszym ustawom.

Partia rządząca dalej dąży do wyborów prezydenckich w maju.

Uważam, że wybory prezydenckie powinny być przesunięte. Jako posłowie Porozumienia zaproponowaliśmy naszym koalicjantom ze Zjednoczonej Prawicy poprawkę polegającą na wprowadzeniu vacatio legis trzymiesięcznego. Ta propozycja nie została przyjęta, dlatego podaję się do dymisji.

Wiceprezes Rady Ministrów, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin

Europa 🇪🇺

Wielka Brytania

Premier Boris Johnson, który cierpi na COVID-19, został przyjęty na intensywną terapię, ponieważ jego stan się pogorszył.

Wielka Brytania

Miss Anglii zawiesza koronę, by wrócić do pracy jako lekarz podczas pandemii koronawirusowej.

Włochy

Włochy przygotowują ogólnokrajowe „testy odporności”, aby osoby z przeciwciałami mogły wrócić do pracy.

Hiszpania

88-letni mąż i żona pokonali razem COVID-19, przyjęci do tej samej sali szpitalnej, wypisani tego samego dnia.

Niemcy

Angela Merkel w sprawie potencjalnego złagodzenia środków bezpieczeństwa: „Bylibyśmy złym rządem federalnym, gdybyśmy już podali datę”.

Hiszpania

Hiszpania chce wkrótce wprowadzić stały powszechny dochód podstawowy.

Szwecja

Niektóre szwedzkie szpitale zaprzestały stosowania chlorochiny w leczeniu COVID-19 po doniesieniach o poważnych działaniach niepożądanych.

Wielka Brytania

Rząd Wielkiej Brytanii domaga się zwrotu pieniędzy za miliony testów na przeciwciała koronawirusowe po tym, jak niezależne badania wykazały, że wyniki testów są nieiwarygodne.

Włochy

Włochy zgłosiły 3,599 nowych przypadków i 636 nowych zgonów, wykonano 30,279 testów.

Włochy

W niektórych włoskich miastach w marcu 2020 roku liczba zgonów wzrosła aż o 700% w porównaniu z tym samym miesiącem w 2019 roku.

Świat 🌍

Stany Zjednoczone

Bill Gates wydaje miliardy na rozwój szczepionki na SARS-CoV-2.

Świat

Dyrektor WHO stoi w obliczu coraz częstszych wezwań do rezygnacji z powodu błędnych decyzji poadczas pandemii.

Stany Zjednoczone

Zwolniony pracownik Amazona twierdzi, że firma nie jest uczciwa w kwestii liczby przypadków koronawirusa. Planuje nowy strajk.

Stany Zjednoczone

Amerykański urzędnik ds. zdrowia ostrzega przed kolejnym „szczytem” koronawirusa, jeśli Amerykanie przestaną przestrzegać zaleceń bezpieczeństwa.

Indie

Ankieta pokazuje, że 42% obywateli nie ma już przydziałów żywnościowych na jeden dzień, nie mówiąc już o całym czasie trwania blokady.

Nigeria

Nigeryjska aktorka aresztowana za urządzenie imprezy w swojej rezydencji podczas krajowej kwarantanny.

Chiny

Chińczycy myśleli, że to pokonali koronawirusa, ale pojawiają się nowe i asymptomatyczne przypadki.

Liczba zarażeń ogółem

DataLiczba zarażeńZmianaZmiana (%)
Kwi. 061,364,43691,5357%
Kwi. 051,272,90171,4186%
Kwi. 041,201,48384,8218%
Kwi. 031,116,662101,56610%
Kwi. 021,015,06579,8339%
Kwi. 01935,19776,8429%
Mar. 31858,35573,6179%
Mar. 30784,79462,4359%
Mar. 29722,35959,2359%
Mar. 28663,12466,75811%
Mar. 27596,36664,50112%
Mar. 26531,86560,83013%
Mar. 25471,03548,46110%
Mar. 24422,57443,7448%
Mar. 23378,83041,37111%
Mar. 22337,45932,48010%
Mar. 21304,97929,42910%
Mar. 20275,55030,64812%
Mar. 19244,90226,15811%
Mar. 18218,74420,5859%
Mar. 17198,15915,7458%
Mar. 16182,41412,8978%
Mar. 15167,51713,0426%
Mar. 14156,47511,0597%
Mar. 13145,41610,9077%
Mar. 12134,5098,2956%
Mar. 11126,2047,2576%
Mar. 10118,9474,5664%
Mar. 09114,3814,3904%
Mar. 08109,9903,8874%
Mar. 07106,0894,0454%
Mar. 06102,0443,6254%
Mar. 0598,4073,0913%
Mar. 0495,3162,2953%
Mar. 0393,0212,5723%
Mar. 0290,4491,8592%
Mar. 0188,5901,9772%
Lut. 2986,6131,9892%
Lut. 2884,6241,5121%
Lut. 2783,1121,2831%
Lut. 2681,8291,0011%
Lut. 2580,8287411%
Lut. 2480,0878821%
Lut. 2379,2055541%
Lut. 2278,6519782%
Lut. 2177,6739972%
Lut. 2076,7909762%
Lut. 1975,7005161%
Lut. 1875,1981,8663%
Lut. 1773,3322,0033%
Lut. 1671,32921323%
Lut. 1569,1972,0973%
Lut. 1467,1002,6634%
Lut. 1364,4375,1549%
Lut. 1259,28314,11331%
Lut. 1145,1702,0715%
Lut. 1043,0992,5466%
Lut. 0940,5533,0018%
Lut. 0837,5522,6768%
Lut. 0734,8763,43711%
Lut. 0631,4393,16311%
Lut. 0528,2763,72315%
Lut. 0424,5533,92519%
Lut. 0320,6283,23919%
Lut. 0217,3862,83820%
Lut. 0114,5512,60322%
Sty. 3111,9482,12722%
Sty. 309,8212,00826%
Sty. 297,8131,75529%
Sty. 286,0581,47732%
Sty. 274,5811,78164%
Sty. 262,80078539%
Sty. 252,01569358%
Sty. 241,31747256%

Liczba zarażeń dziennie

DataLiczba zarażeńZmianaZmiana (%)
Kwi. 0691,53520,11728%
Kwi. 0571,418-13,403-16%
Kwi. 0484,821-16,745-16%
Kwi. 03101,56621,73327%
Kwi. 0279,8332,9974%
Kwi. 0176,8363,2194%
Mar. 3173,61712,21320%
Mar. 3061,4042,1724%
Mar. 2959,232-7,52612%
Mar. 2866,7582,2573%
Mar. 2764,5013,6716%
Mar. 2660,83012,36925%
Mar. 2548,4614,71710%
Mar. 2443,7442,3736%
Mar. 2341,3718,89127%
Mar. 2232,4803,05110%
Mar. 2129,429-1,219-4%
Mar. 2030,6484,49017%
Mar. 1926,1585,57327%
Mar. 1820,5854,84030%
Mar. 1715,7452,84822%
Mar. 1612,897-145-2%
Mar. 1513,0421,98317%
Mar. 1411,05915214%
Mar. 1310,9072,61224%
Mar. 128,2951,03813%
Mar. 117,2572,69159%
Mar. 104,5661764%
Mar. 094,39050312%
Mar. 083,887-158-3%
Mar. 074,04542010%
Mar. 063,62553415%
Mar. 053,09179626%
Mar. 042,295-277-11%
Mar. 032,57271339%
Mar. 021,859-118-6%
Mar. 011,977-12-1%
Lut. 291,98947732%
Lut. 281,512229-19%
Lut. 271,28328228%
Lut. 261,00126035%
Lut. 25741-141-15%
Lut. 2488232845%
Lut. 23554-424-55%
Lut. 22978-19-2%
Lut. 21997213%
Lut. 2097646047%
Lut. 19516-1,336-72%
Lut. 181,866-137-7%
Lut. 172,003-129-6%
Lut. 162,132352%
Lut. 152,097-566-21%
Lut. 142,663-2,491-48%
Lut. 135,154-8,959-63%
Lut. 1214,11312,042581%
Lut. 112,071-475-19%
Lut. 102,546-455-15%
Lut. 093,00132512%
Lut. 082,676-761-22%
Lut. 073,4372749%
Lut. 063,163-560-15%
Lut. 053,723-202-5%
Lut. 043,92568621%
Lut. 033,23940114%
Lut. 022,8382359%
Lut. 012,60347622%
Sty. 312,1271196%
Sty. 302,00825314%
Sty. 291,75527819%
Sty. 281,477-304-17%
Sty. 271,781996127%
Sty. 267858712%
Sty. 2569822648%

Liczba śmierci ogółem

DataLiczba śmierciZmianaZmiana (%)
Kwi. 0674,6545,2278%
Kwi. 0569,4274,7377%
Kwi. 0464,6915,80010%
Kwi. 0359,1625,99011%
Kwi. 0253,1675,96913%
Kwi. 0147,1924,88312%
Mar. 3142,3094,52112%
Mar. 3037,7883,72311%
Mar. 2933,9663,10410%
Mar. 2830,8623,51813%
Mar. 2727,3443,27114%
Mar. 2624,0732,78913%
Mar. 2521,2842,39013%
Mar. 2418,8942,38114%
Mar. 2316,5131,87313%
Mar. 2214,6401,62913%
Mar. 2113,0111,62514%
Mar. 2011,3861,35614%
Mar. 1910,0301,07912%
Mar. 188,95197212%
Mar. 177,97981711%
Mar. 167,16264210%
Mar. 156,52068712%
Mar. 145,8334057%
Mar. 135,4284479%
Mar. 124,9813538%
Mar. 114,6273318%
Mar. 104,2962717%
Mar. 094,0251985%
Mar. 083,8272286%
Mar. 073,5981043%
Mar. 063,4941093%
Mar. 053,3851003%
Mar. 043,285833%
Mar. 033,202853%
Mar. 023,117672%
Mar. 013,050732%
Lut. 292,977542%
Lut. 282,923651%
Lut. 272,858582%
Lut. 262,800373%
Lut. 252,763646%
Lut. 242,699814%
Lut. 232,6181585%
Lut. 222,4601004%
Lut. 212,3601135%
Lut. 202,2471216%
Lut. 192,1261176%
Lut. 182,0091367%
Lut. 171,873986%
Lut. 161,7751066%
Lut. 151,6691439%
Lut. 141,52614310%
Lut. 131,38312210%
Lut. 121,26114613%
Lut. 111,1159710%
Lut. 101,01810812%
Lut. 099109712%
Lut. 088138912%
Lut. 077248613%
Lut. 066387313%
Lut. 055657315%
Lut. 044926615%
Lut. 034266418%
Lut. 023625819%
Lut. 013044517%
Sty. 312594622%
Sty. 302134325%
Sty. 291703829%
Sty. 281322625%
Sty. 271062633%
Sty. 26802443%
Sty. 25561537
Sty. 24411664%

Liczba śmierci dziennie

DataLiczba śmierciZmianaZmiana (%)
Kwi. 065,22749010%
Kwi. 054,737-1,062-18%
Kwi. 045,800862%
Kwi. 035,990160%
Kwi. 025,9691,08022%
Kwi. 014,8833488%
Mar. 314,53581222%
Mar. 303,72361820%
Mar. 293,105-413-12%
Mar. 283,5182478%
Mar. 273,27148017%
Mar. 262,79140116%
Mar. 252,39090%
Mar. 242,38150827%
Mar. 231,87324415%
Mar. 221,62940%
Mar. 211,62526920%
Mar. 201,35627726%
Mar. 191,07910711%
Mar. 1897215519%
Mar. 1781717527%
Mar. 16642-45-7%
Mar. 1568728270%
Mar. 14405-42-9%
Mar. 134479427%
Mar. 12353216%
Mar. 113316019%
Mar. 102717337%
Mar. 09198-30-14%
Mar. 08228124120%
Mar. 07104-5-5%
Mar. 0610999%
Mar. 051001717%
Mar. 0483-2-2%
Mar. 03851827%
Mar. 0267-6-8%
Mar. 01731935%
Lut. 2954-11-17%
Lut. 2865712%
Lut. 27582157%
Lut. 2637-27-42%
Lut. 2564-17-21%
Lut. 248158-49%
Lut. 23158-1358%
Lut. 22100-13-12%
Lut. 21113-8-7%
Lut. 2012143%
Lut. 19117-19-14%
Lut. 181363839%
Lut. 1798-8%-8%
Lut. 16106-37%-26%
Lut. 151430%0%
Lut. 141432117%
Lut. 13122-24-16%
Lut. 121464951%
Lut. 1197-11-10%
Lut. 101081111%
Lut. 099789%
Lut. 088933%
Lut. 07861318%
Lut. 067300%
Lut. 0573711%
Lut. 046623%
Lut. 0364610%
Lut. 02581329%
Lut. 0145-1-2%
Sty. 314637%
Sty. 3043513%
Sty. 29381246%
Sty. 282600%
Sty. 272628%
Sty. 2624960%
Sty. 2515-1-6%

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.