Raport o koronawirusie (SARS-CoV-2) [05.04.2020]

Polska 🇵🇱

Wczoraj w Polsce wykryto 475 nowe zakażenia wirusem oraz stwierdzono 15 zgonów. To największa dotychczas liczba zarówno pod względem nowych zakażeń jak i zgonów. Ogólna liczba zarażonych w kraju to 4,102.

Policja w całym kraju wystawiła setki mandatów w związku z łamaniem zaleceń pozostania w domu.

Ponad 15% zarażonych w Polsce to personel medyczny.

Powoli powinniśmy iść w kierunku obowiązkowych maseczek na ulicach, w sklepach, w pracy.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski

Europa 🇪🇺

Wielka Brytania

Premier Boris Johnson przyjęty do szpitala z powodu objawów koronawirusa, walczy z wysoką gorączką.

Turcja

Turcja będzie co tydzień dawać swoim obywatelom 5 bezpłatnych masek chirurgicznych z powodu nowego rozporządzenia, które nakazuje stosowanie masek w miejscach publicznych. Można je zamówić online, podając swój identyfikator osobowy.

Włochy, Francja, Hiszpania

Liczba codziennych zgonów na COVID-19 w Hiszpanii, Francji i Włoszech nadal spada.

Włochy

Dzienna liczba nowych zgonów we Włoszech najniższa od 19 marca, liczba zakażeń zmniejszona po raz pierwszy pomimo rekordowej dziennej liczby testów.

Hiszpania

Hiszpania ponownie obniża liczbę dziennych zgonów i osiąga najniższą liczbę ofiar od dziesięciu dni: 674.

Wielka Brytania

Wspólnie walczymy z tą chorobą i chcę Państwa zapewnić, że jeśli pozostaniemy zjednoczeni i zdecydowani, to uda nam się ją pokonać.

Królowa Elżbieta II

Wielka Brytania

A tak kwarantanna wygląda w Londynie.

Szkocja

Naczelny lekarz szkocki rezygnuje po przeprosinach za odwiedziny w swoim drugim domu podczas kwarantanny.

Islandia

Jedna trzecia przypadków zachoroawnia na COVID-19 została już wyleczona.

Europa

Premier Leo Varadkar wraca do praktykowania medycyny, aby pomóc w czasie kryzysu.

Świat 🌍

Stany Zjednoczone

Genralny chirurg USA: „To będzie najtrudniejszy i najsmutniejszy tydzień życia większości Amerykanów”.

Stany Zjednoczone

Zoo w Nowym Jorku twierdzi, że jeden z jego tygrysów uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Meksyk

Globalna blokada koronawirusowa utrudnia działanie meksykańskim kartelom narkotykowym.

Stany Zjednoczone

Stany Zjednoczone mają więcej nowych przypadków niż wszystkie 27 krajów UE łącznie.

Iran

Urzędnik irański nazywa chińskie dane dotyczące zachorowań na COVID-19 „Gorzkim żartem”.

Stany Zjednoczone

Gubernator Luizjany mówi, że 9 kwietnia w stanie skończą się respiratory.

Stany Zjednoczone

Kupujący z Massachusetts wdał się w bójkę z innym klientem po rzekomym kaszlnięciu.

Korea Południowa

Tak o swoich obywateli w kwarantannie dba rząd w Korei.

Izrael

Nie jesteś pacjentem z koronawirusem? Szpitale nie będą cię leczyć – dyrektorzy szpitali wściekli się na dyrektywę Ministerstwa Zdrowia, aby przeznaczyć 80 procent środków na osoby cierpiące na koronawirusa, nazywając to wyrokiem śmierci dla osób cierpiących na raka, zawał serca, udar mózgu lub inne tego typu schorzenia.

Chiny

Chiny zgromadziły ponad 2 miliardy maseczek ochronnych i artykułów medycznych.

Stany Zjednoczone

Pracownicy Pentagonu dostali wytyczne, żeby przyjść do pracy z maseczkami ochronnymi na twarzy.

Liczba zarażeń ogółem

DataLiczba zarażeńZmianaZmiana (%)
Kwi. 051,272,90171,4186%
Kwi. 041,201,48384,8218%
Kwi. 031,116,662101,56610%
Kwi. 021,015,06579,8339%
Kwi. 01935,19776,8429%
Mar. 31858,35573,6179%
Mar. 30784,79462,4359%
Mar. 29722,35959,2359%
Mar. 28663,12466,75811%
Mar. 27596,36664,50112%
Mar. 26531,86560,83013%
Mar. 25471,03548,46110%
Mar. 24422,57443,7448%
Mar. 23378,83041,37111%
Mar. 22337,45932,48010%
Mar. 21304,97929,42910%
Mar. 20275,55030,64812%
Mar. 19244,90226,15811%
Mar. 18218,74420,5859%
Mar. 17198,15915,7458%
Mar. 16182,41412,8978%
Mar. 15167,51713,0426%
Mar. 14156,47511,0597%
Mar. 13145,41610,9077%
Mar. 12134,5098,2956%
Mar. 11126,2047,2576%
Mar. 10118,9474,5664%
Mar. 09114,3814,3904%
Mar. 08109,9903,8874%
Mar. 07106,0894,0454%
Mar. 06102,0443,6254%
Mar. 0598,4073,0913%
Mar. 0495,3162,2953%
Mar. 0393,0212,5723%
Mar. 0290,4491,8592%
Mar. 0188,5901,9772%
Lut. 2986,6131,9892%
Lut. 2884,6241,5121%
Lut. 2783,1121,2831%
Lut. 2681,8291,0011%
Lut. 2580,8287411%
Lut. 2480,0878821%
Lut. 2379,2055541%
Lut. 2278,6519782%
Lut. 2177,6739972%
Lut. 2076,7909762%
Lut. 1975,7005161%
Lut. 1875,1981,8663%
Lut. 1773,3322,0033%
Lut. 1671,32921323%
Lut. 1569,1972,0973%
Lut. 1467,1002,6634%
Lut. 1364,4375,1549%
Lut. 1259,28314,11331%
Lut. 1145,1702,0715%
Lut. 1043,0992,5466%
Lut. 0940,5533,0018%
Lut. 0837,5522,6768%
Lut. 0734,8763,43711%
Lut. 0631,4393,16311%
Lut. 0528,2763,72315%
Lut. 0424,5533,92519%
Lut. 0320,6283,23919%
Lut. 0217,3862,83820%
Lut. 0114,5512,60322%
Sty. 3111,9482,12722%
Sty. 309,8212,00826%
Sty. 297,8131,75529%
Sty. 286,0581,47732%
Sty. 274,5811,78164%
Sty. 262,80078539%
Sty. 252,01569358%
Sty. 241,31747256%

Liczba zarażeń dziennie

DataLiczba zarażeńZmianaZmiana (%)
Kwi. 0571,418-13,403-16%
Kwi. 0484,821-16,745-16%
Kwi. 03101,56621,73327%
Kwi. 0279,8332,9974%
Kwi. 0176,8363,2194%
Mar. 3173,61712,21320%
Mar. 3061,4042,1724%
Mar. 2959,232-7,52612%
Mar. 2866,7582,2573%
Mar. 2764,5013,6716%
Mar. 2660,83012,36925%
Mar. 2548,4614,71710%
Mar. 2443,7442,3736%
Mar. 2341,3718,89127%
Mar. 2232,4803,05110%
Mar. 2129,429-1,219-4%
Mar. 2030,6484,49017%
Mar. 1926,1585,57327%
Mar. 1820,5854,84030%
Mar. 1715,7452,84822%
Mar. 1612,897-145-2%
Mar. 1513,0421,98317%
Mar. 1411,05915214%
Mar. 1310,9072,61224%
Mar. 128,2951,03813%
Mar. 117,2572,69159%
Mar. 104,5661764%
Mar. 094,39050312%
Mar. 083,887-158-3%
Mar. 074,04542010%
Mar. 063,62553415%
Mar. 053,09179626%
Mar. 042,295-277-11%
Mar. 032,57271339%
Mar. 021,859-118-6%
Mar. 011,977-12-1%
Lut. 291,98947732%
Lut. 281,512229-19%
Lut. 271,28328228%
Lut. 261,00126035%
Lut. 25741-141-15%
Lut. 2488232845%
Lut. 23554-424-55%
Lut. 22978-19-2%
Lut. 21997213%
Lut. 2097646047%
Lut. 19516-1,336-72%
Lut. 181,866-137-7%
Lut. 172,003-129-6%
Lut. 162,132352%
Lut. 152,097-566-21%
Lut. 142,663-2,491-48%
Lut. 135,154-8,959-63%
Lut. 1214,11312,042581%
Lut. 112,071-475-19%
Lut. 102,546-455-15%
Lut. 093,00132512%
Lut. 082,676-761-22%
Lut. 073,4372749%
Lut. 063,163-560-15%
Lut. 053,723-202-5%
Lut. 043,92568621%
Lut. 033,23940114%
Lut. 022,8382359%
Lut. 012,60347622%
Sty. 312,1271196%
Sty. 302,00825314%
Sty. 291,75527819%
Sty. 281,477-304-17%
Sty. 271,781996127%
Sty. 267858712%
Sty. 2569822648%

Liczba śmierci ogółem

DataLiczba śmierciZmianaZmiana (%)
Kwi. 0569,4274,7377%
Kwi. 0464,6915,80010%
Kwi. 0359,1625,99011%
Kwi. 0253,1675,96913%
Kwi. 0147,1924,88312%
Mar. 3142,3094,52112%
Mar. 3037,7883,72311%
Mar. 2933,9663,10410%
Mar. 2830,8623,51813%
Mar. 2727,3443,27114%
Mar. 2624,0732,78913%
Mar. 2521,2842,39013%
Mar. 2418,8942,38114%
Mar. 2316,5131,87313%
Mar. 2214,6401,62913%
Mar. 2113,0111,62514%
Mar. 2011,3861,35614%
Mar. 1910,0301,07912%
Mar. 188,95197212%
Mar. 177,97981711%
Mar. 167,16264210%
Mar. 156,52068712%
Mar. 145,8334057%
Mar. 135,4284479%
Mar. 124,9813538%
Mar. 114,6273318%
Mar. 104,2962717%
Mar. 094,0251985%
Mar. 083,8272286%
Mar. 073,5981043%
Mar. 063,4941093%
Mar. 053,3851003%
Mar. 043,285833%
Mar. 033,202853%
Mar. 023,117672%
Mar. 013,050732%
Lut. 292,977542%
Lut. 282,923651%
Lut. 272,858582%
Lut. 262,800373%
Lut. 252,763646%
Lut. 242,699814%
Lut. 232,6181585%
Lut. 222,4601004%
Lut. 212,3601135%
Lut. 202,2471216%
Lut. 192,1261176%
Lut. 182,0091367%
Lut. 171,873986%
Lut. 161,7751066%
Lut. 151,6691439%
Lut. 141,52614310%
Lut. 131,38312210%
Lut. 121,26114613%
Lut. 111,1159710%
Lut. 101,01810812%
Lut. 099109712%
Lut. 088138912%
Lut. 077248613%
Lut. 066387313%
Lut. 055657315%
Lut. 044926615%
Lut. 034266418%
Lut. 023625819%
Lut. 013044517%
Sty. 312594622%
Sty. 302134325%
Sty. 291703829%
Sty. 281322625%
Sty. 271062633%
Sty. 26802443%
Sty. 25561537
Sty. 24411664%

Liczba śmierci dziennie

DataLiczba śmierciZmianaZmiana (%)
Kwi. 054,737-1,062-18%
Kwi. 045,800862%
Kwi. 035,990160%
Kwi. 025,9691,08022%
Kwi. 014,8833488%
Mar. 314,53581222%
Mar. 303,72361820%
Mar. 293,105-413-12%
Mar. 283,5182478%
Mar. 273,27148017%
Mar. 262,79140116%
Mar. 252,39090%
Mar. 242,38150827%
Mar. 231,87324415%
Mar. 221,62940%
Mar. 211,62526920%
Mar. 201,35627726%
Mar. 191,07910711%
Mar. 1897215519%
Mar. 1781717527%
Mar. 16642-45-7%
Mar. 1568728270%
Mar. 14405-42-9%
Mar. 134479427%
Mar. 12353216%
Mar. 113316019%
Mar. 102717337%
Mar. 09198-30-14%
Mar. 08228124120%
Mar. 07104-5-5%
Mar. 0610999%
Mar. 051001717%
Mar. 0483-2-2%
Mar. 03851827%
Mar. 0267-6-8%
Mar. 01731935%
Lut. 2954-11-17%
Lut. 2865712%
Lut. 27582157%
Lut. 2637-27-42%
Lut. 2564-17-21%
Lut. 248158-49%
Lut. 23158-1358%
Lut. 22100-13-12%
Lut. 21113-8-7%
Lut. 2012143%
Lut. 19117-19-14%
Lut. 181363839%
Lut. 1798-8%-8%
Lut. 16106-37%-26%
Lut. 151430%0%
Lut. 141432117%
Lut. 13122-24-16%
Lut. 121464951%
Lut. 1197-11-10%
Lut. 101081111%
Lut. 099789%
Lut. 088933%
Lut. 07861318%
Lut. 067300%
Lut. 0573711%
Lut. 046623%
Lut. 0364610%
Lut. 02581329%
Lut. 0145-1-2%
Sty. 314637%
Sty. 3043513%
Sty. 29381246%
Sty. 282600%
Sty. 272628%
Sty. 2624960%
Sty. 2515-1-6%

2 myśli o “Raport o koronawirusie (SARS-CoV-2) [05.04.2020]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.