Raport o koronawirusie (SARS-CoV-2) [04.04.2020]

Polska 🇵🇱

Wczoraj w Polsce wykryto 244 nowe zakażenia wirusem oraz stwierdzono 8 zgonów. Ogólna liczba zarażonych w kraju to 3,627.

Proboszcz parafii pw. św. Józefa Robotnika w Wałbrzychu Ks. Witold Baczyński, zapowiedział, że pieniądze, które odłożone były na zakup konfesjonałów, zostaną wykorzystane na sprzęt ochronny dla pracowników wałbrzyskiego SOR-u.

Pacjenci i personel medyczny szpitali będą mieli zagwarantowany szybki dostęp do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Wszelkie koszty pokryje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Najważniejsze jest zdrowie i życie obywateli, drugą sprawą jest stabilność państwa i zachowanie ciągłości władzy. Gdyby przeprowadzenie wyborów wprowadziło powszechne zagrożenie życia lub zdrowia obywateli, to ryzyko jest zbyt wielkie.

Prezydent Andrzej Duda

Europa 🇪🇺

Włochy

W północnych Włoszech 60 ochotników, którzy myśleli, że nigdy nie cierpieli COVID-19, oddało krew. 40 z nich miało pozytywny wynik testu na obecność wirusa.

Niemcy

Niemcy przeprowadziły do tej pory milion testów, z czego 93% było negatywne. Zwiększają też liczbę testów wykonywanych dziennie do 100,000, 14 razy więcej niż miesiąc temu.

Włochy

We Włoszech 104-letnia kobieta dochodzi do siebie po koronawirusie: „Po dwóch wojnach, pokonałem również tę pandemię”.

Hiszpania

Hiszpański właściciel hotelu zamienia ośrodek wypoczynkowy w przystań dla uchodźców i bezdomnych w czasie kryzysu koronawirusowego.

Wielka Brytania

5 kierowców autobusów w Londynie zmarło po zarażeniu się koronawirusem.

Austria

Z danych wynika, że w ciągu ostatnich 24 godzin było więcej przypadków wyzdrowień niż nowych zakażeń.

Turcja

Zamknięcie w domu, okazało się śmiertelne dla kobiet w Turcji, 21 kobiet zamordowanych w ciągu 20 dni.

Hiszpania

Liczba ofiar śmiertelnych w Hiszpanii wzrasta o 809 w ciągu 24 godzin.

Wielka Brytania

Królowa Elżbieta wygłosi orędzie do narodu, po raz czwarty w historii.

Europa

Kraje europejskie i wprowadzanie stanu wyjątkowego.

Świat 🌍

Stany Zjednoczone

Stany Zjednoczone mają obecnie ponad 300,000 potwierdzonych przypadków (zaledwie 3 dni po osiągnięciu 200,000) i ponad 8,000 zgonów.

Stany Zjednoczone

36% Amerykanów twierdzi, że pandemia wywarła „poważny wpływ” na ich zdrowie psychiczne.

Brazylia

Lekarze w Brazylii twierdzą, że oficjalna liczba ofiar śmiertelnych w Brazylii jest zaniżona: „Prawdziwa liczba jest znacznie wyższa”.

Stany Zjednoczone

Restauracja z gwiazdkami Michelin zamieniła się w bar mleczny, aby pomóc wyżywić nowojorczyków w potrzebie.

Stany Zjednoczone

Administracja rządowa twierdzi, że zwróci szpitalom koszty leczenia nieubezpieczonych pacjentów z koronawirusem.

Świat

„Normalność” będzie wyglądała zupełnie inaczej, kiedy to wszystko się skończy – CNN.

Stany Zjednoczone

Koronawirus może opuścić USA, ale życie codzienne będzie inne: maski jako normalna część życia.

Stany Zjednoczone

Amazon mówi, że traktuje epidemię koronawirusa poważnie. Pracownicy mówią, że firma zagraża ich zdrowiu.

Stany Zjednoczone

NBA przekaże milion masek chirurgicznych dla pracowników służby zdrowia w Nowym Jorku.

Iran

Irański lekarz twierdzi, że obiecujące wyniki w leczeniu pacjentów COVID-19 Favipiravirem, mówi, że lek nie jest już dla niego dostępny, ponieważ został zarezerwowany do wykorzystania tylko dla urzędników.

Świat

Dlaczego spłaszczanie krzywej zachorowań pomaga.

Liczba zarażeń ogółem

DataLiczba zarażeńZmianaZmiana (%)
Kwi. 041,201,48384,8218%
Kwi. 031,116,662101,56610%
Kwi. 021,015,06579,8339%
Kwi. 01935,19776,8429%
Mar. 31858,35573,6179%
Mar. 30784,79462,4359%
Mar. 29722,35959,2359%
Mar. 28663,12466,75811%
Mar. 27596,36664,50112%
Mar. 26531,86560,83013%
Mar. 25471,03548,46110%
Mar. 24422,57443,7448%
Mar. 23378,83041,37111%
Mar. 22337,45932,48010%
Mar. 21304,97929,42910%
Mar. 20275,55030,64812%
Mar. 19244,90226,15811%
Mar. 18218,74420,5859%
Mar. 17198,15915,7458%
Mar. 16182,41412,8978%
Mar. 15167,51713,0426%
Mar. 14156,47511,0597%
Mar. 13145,41610,9077%
Mar. 12134,5098,2956%
Mar. 11126,2047,2576%
Mar. 10118,9474,5664%
Mar. 09114,3814,3904%
Mar. 08109,9903,8874%
Mar. 07106,0894,0454%
Mar. 06102,0443,6254%
Mar. 0598,4073,0913%
Mar. 0495,3162,2953%
Mar. 0393,0212,5723%
Mar. 0290,4491,8592%
Mar. 0188,5901,9772%
Lut. 2986,6131,9892%
Lut. 2884,6241,5121%
Lut. 2783,1121,2831%
Lut. 2681,8291,0011%
Lut. 2580,8287411%
Lut. 2480,0878821%
Lut. 2379,2055541%
Lut. 2278,6519782%
Lut. 2177,6739972%
Lut. 2076,7909762%
Lut. 1975,7005161%
Lut. 1875,1981,8663%
Lut. 1773,3322,0033%
Lut. 1671,32921323%
Lut. 1569,1972,0973%
Lut. 1467,1002,6634%
Lut. 1364,4375,1549%
Lut. 1259,28314,11331%
Lut. 1145,1702,0715%
Lut. 1043,0992,5466%
Lut. 0940,5533,0018%
Lut. 0837,5522,6768%
Lut. 0734,8763,43711%
Lut. 0631,4393,16311%
Lut. 0528,2763,72315%
Lut. 0424,5533,92519%
Lut. 0320,6283,23919%
Lut. 0217,3862,83820%
Lut. 0114,5512,60322%
Sty. 3111,9482,12722%
Sty. 309,8212,00826%
Sty. 297,8131,75529%
Sty. 286,0581,47732%
Sty. 274,5811,78164%
Sty. 262,80078539%
Sty. 252,01569358%
Sty. 241,31747256%

Liczba zarażeń dziennie

DataLiczba zarażeńZmianaZmiana (%)
Kwi. 0484,821-16,745-16%
Kwi. 03101,56621,73327%
Kwi. 0279,8332,9974%
Kwi. 0176,8363,2194%
Mar. 3173,61712,21320%
Mar. 3061,4042,1724%
Mar. 2959,232-7,52612%
Mar. 2866,7582,2573%
Mar. 2764,5013,6716%
Mar. 2660,83012,36925%
Mar. 2548,4614,71710%
Mar. 2443,7442,3736%
Mar. 2341,3718,89127%
Mar. 2232,4803,05110%
Mar. 2129,429-1,219-4%
Mar. 2030,6484,49017%
Mar. 1926,1585,57327%
Mar. 1820,5854,84030%
Mar. 1715,7452,84822%
Mar. 1612,897-145-2%
Mar. 1513,0421,98317%
Mar. 1411,05915214%
Mar. 1310,9072,61224%
Mar. 128,2951,03813%
Mar. 117,2572,69159%
Mar. 104,5661764%
Mar. 094,39050312%
Mar. 083,887-158-3%
Mar. 074,04542010%
Mar. 063,62553415%
Mar. 053,09179626%
Mar. 042,295-277-11%
Mar. 032,57271339%
Mar. 021,859-118-6%
Mar. 011,977-12-1%
Lut. 291,98947732%
Lut. 281,512229-19%
Lut. 271,28328228%
Lut. 261,00126035%
Lut. 25741-141-15%
Lut. 2488232845%
Lut. 23554-424-55%
Lut. 22978-19-2%
Lut. 21997213%
Lut. 2097646047%
Lut. 19516-1,336-72%
Lut. 181,866-137-7%
Lut. 172,003-129-6%
Lut. 162,132352%
Lut. 152,097-566-21%
Lut. 142,663-2,491-48%
Lut. 135,154-8,959-63%
Lut. 1214,11312,042581%
Lut. 112,071-475-19%
Lut. 102,546-455-15%
Lut. 093,00132512%
Lut. 082,676-761-22%
Lut. 073,4372749%
Lut. 063,163-560-15%
Lut. 053,723-202-5%
Lut. 043,92568621%
Lut. 033,23940114%
Lut. 022,8382359%
Lut. 012,60347622%
Sty. 312,1271196%
Sty. 302,00825314%
Sty. 291,75527819%
Sty. 281,477-304-17%
Sty. 271,781996127%
Sty. 267858712%
Sty. 2569822648%

Liczba śmierci ogółem

DataLiczba śmierciZmianaZmiana (%)
Kwi. 0464,6915,80010%
Kwi. 0359,1625,99011%
Kwi. 0253,1675,96913%
Kwi. 0147,1924,88312%
Mar. 3142,3094,52112%
Mar. 3037,7883,72311%
Mar. 2933,9663,10410%
Mar. 2830,8623,51813%
Mar. 2727,3443,27114%
Mar. 2624,0732,78913%
Mar. 2521,2842,39013%
Mar. 2418,8942,38114%
Mar. 2316,5131,87313%
Mar. 2214,6401,62913%
Mar. 2113,0111,62514%
Mar. 2011,3861,35614%
Mar. 1910,0301,07912%
Mar. 188,95197212%
Mar. 177,97981711%
Mar. 167,16264210%
Mar. 156,52068712%
Mar. 145,8334057%
Mar. 135,4284479%
Mar. 124,9813538%
Mar. 114,6273318%
Mar. 104,2962717%
Mar. 094,0251985%
Mar. 083,8272286%
Mar. 073,5981043%
Mar. 063,4941093%
Mar. 053,3851003%
Mar. 043,285833%
Mar. 033,202853%
Mar. 023,117672%
Mar. 013,050732%
Lut. 292,977542%
Lut. 282,923651%
Lut. 272,858582%
Lut. 262,800373%
Lut. 252,763646%
Lut. 242,699814%
Lut. 232,6181585%
Lut. 222,4601004%
Lut. 212,3601135%
Lut. 202,2471216%
Lut. 192,1261176%
Lut. 182,0091367%
Lut. 171,873986%
Lut. 161,7751066%
Lut. 151,6691439%
Lut. 141,52614310%
Lut. 131,38312210%
Lut. 121,26114613%
Lut. 111,1159710%
Lut. 101,01810812%
Lut. 099109712%
Lut. 088138912%
Lut. 077248613%
Lut. 066387313%
Lut. 055657315%
Lut. 044926615%
Lut. 034266418%
Lut. 023625819%
Lut. 013044517%
Sty. 312594622%
Sty. 302134325%
Sty. 291703829%
Sty. 281322625%
Sty. 271062633%
Sty. 26802443%
Sty. 25561537
Sty. 24411664%

Liczba śmierci dziennie

DataLiczba śmierciZmianaZmiana (%)
Kwi. 045,800862%
Kwi. 035,990160%
Kwi. 025,9691,08022%
Kwi. 014,8833488%
Mar. 314,53581222%
Mar. 303,72361820%
Mar. 293,105-413-12%
Mar. 283,5182478%
Mar. 273,27148017%
Mar. 262,79140116%
Mar. 252,39090%
Mar. 242,38150827%
Mar. 231,87324415%
Mar. 221,62940%
Mar. 211,62526920%
Mar. 201,35627726%
Mar. 191,07910711%
Mar. 1897215519%
Mar. 1781717527%
Mar. 16642-45-7%
Mar. 1568728270%
Mar. 14405-42-9%
Mar. 134479427%
Mar. 12353216%
Mar. 113316019%
Mar. 102717337%
Mar. 09198-30-14%
Mar. 08228124120%
Mar. 07104-5-5%
Mar. 0610999%
Mar. 051001717%
Mar. 0483-2-2%
Mar. 03851827%
Mar. 0267-6-8%
Mar. 01731935%
Lut. 2954-11-17%
Lut. 2865712%
Lut. 27582157%
Lut. 2637-27-42%
Lut. 2564-17-21%
Lut. 248158-49%
Lut. 23158-1358%
Lut. 22100-13-12%
Lut. 21113-8-7%
Lut. 2012143%
Lut. 19117-19-14%
Lut. 181363839%
Lut. 1798-8%-8%
Lut. 16106-37%-26%
Lut. 151430%0%
Lut. 141432117%
Lut. 13122-24-16%
Lut. 121464951%
Lut. 1197-11-10%
Lut. 101081111%
Lut. 099789%
Lut. 088933%
Lut. 07861318%
Lut. 067300%
Lut. 0573711%
Lut. 046623%
Lut. 0364610%
Lut. 02581329%
Lut. 0145-1-2%
Sty. 314637%
Sty. 3043513%
Sty. 29381246%
Sty. 282600%
Sty. 272628%
Sty. 2624960%
Sty. 2515-1-6%

Jedna myśl o “Raport o koronawirusie (SARS-CoV-2) [04.04.2020]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.