Raport o koronawirusie (SARS-CoV-2) [03.04.2020]

Polska 🇵🇱

Wczoraj w Polsce wykryto 437 nowe zakażenia wirusem oraz stwierdzono 14 zgonów. To rekordowy dzienny przyrost zakażeń. Ogólna liczba zarażonych w kraju to 3,383.

Lasy Państwowe wprowadziły czasowy zakaz wchodzenia do lasów.

Partia rządząca dalej upiera się przy tym by wybory odbyły się, korespondencyjnie.

W tej chwili mamy 150 tys. testów, które są już w laboratoriach polskich. Robi się ok. 6 tys. testów na dobę. Możliwości tych laboratoriów to ok. 8 tys. na dobę.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski

Europa 🇪🇺

Niemcy, Francja

Niemcy i Francja obwiniają Amerykanów za to, że „grają nieczysto” w sprawie masek ochronnych.

Turcja

Turcja przejmuje 150 respiratorów, które zostały zakupione przez Hiszpanię. Chiński ładunek został przejęty przez władze w Ankarze.

Włochy

Po raz pierwszy na świecie rak tchawicy został skutecznie usunięty u pacjenta z pozytywnym wynikiem Covid-19 we Włoszech.

Szwecja

Sztokholm uruchamia pakiet kryzysowy, który między innymi zapewni lekarzom, pielęgniarkom i innym osobom pracującym na pierwszej linii frontu podwójne wynagrodzenie.

Wielka Brytania

Zdrowa pielęgniarka umiera po zakażeniu Covid-19 w wieku 36 lat.

Hiszpania

W Hiszpanii jest obecnie 117,710 przypadków zarażenia i 10,935 zgonów. 932 zgony zgłoszone w ciągu ostatnich 24 godzin i 7,472 nowe przypadki, co stanowi spadek w stosunku do wczoraj.

Francja

Francja zgłosiła 5,233 nowe przypadki koronawirusa i 1,120 nowych zgonów.

Wielka Brytania

Wielka Brytania wysyła testy do Niemiec, ponieważ wyniki wracają szybciej niż te wykonywane na miejscu.

Świat 🌍

Stany Zjednoczone

Donald Trump zalecił całemu społeczeństwu w USA noszenie maseczek ochronnych w miejscach publicznych by ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

Stany Zjednoczone

Mniej niż połowa Amerykanów wierzy, że ich codzienna rutyna wróci do normy do czerwca.

Świat

Piękna demonstracja mikrocząsteczek, tj. wirusa przenoszonego drogą powietrzną.

Stany Zjednoczone

Ponad 500 osób zmarło w Nowym Jorku w ciągu nocy, zgłoszono 100,000 nowych przypadków zarażenia.

Stany Zjednoczone

Bill Gates finansuje fabryki 7 potencjalnych szczepionek koronawirusowych, mimo, że wiadomo, że większość z nich nie będzie potrzebna, tylko jedna lub dwie będą skuteczne.

Świat

Prawie 4 miliardy ludzi, czyli mniej więcej połowa światowej populacji, jest obecnie zmuszona do pozostania w domu.

Stany Zjednoczone

104-letni weteran II wojny światowej pokonuje koronawirusa na chwilę przed kolejnymi urodzinami.

Stany Zjednoczone

USA oskarżone o „współczesne piractwo”, rzekomo Stany Zjednoczone przejeły maski ochronne zakupione przez władze niemieckie.

Świat

To czas, by rzucić palenie, to może zwiększyć twoje szanse na pokonanie Covid-19.

Indie

Lekarze mówią, że Indie muszą przygotować się na atak wirusa, ponieważ jeden z największych azjatyckich slumsów donosi o pierwszej śmierci koronawirusowej.

Liczba zarażeń ogółem

DataLiczba zarażeńZmianaZmiana (%)
Kwi. 031,116,662101,56610%
Kwi. 021,015,06579,8339%
Kwi. 01935,19776,8429%
Mar. 31858,35573,6179%
Mar. 30784,79462,4359%
Mar. 29722,35959,2359%
Mar. 28663,12466,75811%
Mar. 27596,36664,50112%
Mar. 26531,86560,83013%
Mar. 25471,03548,46110%
Mar. 24422,57443,7448%
Mar. 23378,83041,37111%
Mar. 22337,45932,48010%
Mar. 21304,97929,42910%
Mar. 20275,55030,64812%
Mar. 19244,90226,15811%
Mar. 18218,74420,5859%
Mar. 17198,15915,7458%
Mar. 16182,41412,8978%
Mar. 15167,51713,0426%
Mar. 14156,47511,0597%
Mar. 13145,41610,9077%
Mar. 12134,5098,2956%
Mar. 11126,2047,2576%
Mar. 10118,9474,5664%
Mar. 09114,3814,3904%
Mar. 08109,9903,8874%
Mar. 07106,0894,0454%
Mar. 06102,0443,6254%
Mar. 0598,4073,0913%
Mar. 0495,3162,2953%
Mar. 0393,0212,5723%
Mar. 0290,4491,8592%
Mar. 0188,5901,9772%
Lut. 2986,6131,9892%
Lut. 2884,6241,5121%
Lut. 2783,1121,2831%
Lut. 2681,8291,0011%
Lut. 2580,8287411%
Lut. 2480,0878821%
Lut. 2379,2055541%
Lut. 2278,6519782%
Lut. 2177,6739972%
Lut. 2076,7909762%
Lut. 1975,7005161%
Lut. 1875,1981,8663%
Lut. 1773,3322,0033%
Lut. 1671,32921323%
Lut. 1569,1972,0973%
Lut. 1467,1002,6634%
Lut. 1364,4375,1549%
Lut. 1259,28314,11331%
Lut. 1145,1702,0715%
Lut. 1043,0992,5466%
Lut. 0940,5533,0018%
Lut. 0837,5522,6768%
Lut. 0734,8763,43711%
Lut. 0631,4393,16311%
Lut. 0528,2763,72315%
Lut. 0424,5533,92519%
Lut. 0320,6283,23919%
Lut. 0217,3862,83820%
Lut. 0114,5512,60322%
Sty. 3111,9482,12722%
Sty. 309,8212,00826%
Sty. 297,8131,75529%
Sty. 286,0581,47732%
Sty. 274,5811,78164%
Sty. 262,80078539%
Sty. 252,01569358%
Sty. 241,31747256%

Liczba zarażeń dziennie

DataLiczba zarażeńZmianaZmiana (%)
Kwi. 03101,56621,73327%
Kwi. 0279,8332,9974%
Kwi. 0176,8363,2194%
Mar. 3173,61712,21320%
Mar. 3061,4042,1724%
Mar. 2959,232-7,52612%
Mar. 2866,7582,2573%
Mar. 2764,5013,6716%
Mar. 2660,83012,36925%
Mar. 2548,4614,71710%
Mar. 2443,7442,3736%
Mar. 2341,3718,89127%
Mar. 2232,4803,05110%
Mar. 2129,429-1,219-4%
Mar. 2030,6484,49017%
Mar. 1926,1585,57327%
Mar. 1820,5854,84030%
Mar. 1715,7452,84822%
Mar. 1612,897-145-2%
Mar. 1513,0421,98317%
Mar. 1411,05915214%
Mar. 1310,9072,61224%
Mar. 128,2951,03813%
Mar. 117,2572,69159%
Mar. 104,5661764%
Mar. 094,39050312%
Mar. 083,887-158-3%
Mar. 074,04542010%
Mar. 063,62553415%
Mar. 053,09179626%
Mar. 042,295-277-11%
Mar. 032,57271339%
Mar. 021,859-118-6%
Mar. 011,977-12-1%
Lut. 291,98947732%
Lut. 281,512229-19%
Lut. 271,28328228%
Lut. 261,00126035%
Lut. 25741-141-15%
Lut. 2488232845%
Lut. 23554-424-55%
Lut. 22978-19-2%
Lut. 21997213%
Lut. 2097646047%
Lut. 19516-1,336-72%
Lut. 181,866-137-7%
Lut. 172,003-129-6%
Lut. 162,132352%
Lut. 152,097-566-21%
Lut. 142,663-2,491-48%
Lut. 135,154-8,959-63%
Lut. 1214,11312,042581%
Lut. 112,071-475-19%
Lut. 102,546-455-15%
Lut. 093,00132512%
Lut. 082,676-761-22%
Lut. 073,4372749%
Lut. 063,163-560-15%
Lut. 053,723-202-5%
Lut. 043,92568621%
Lut. 033,23940114%
Lut. 022,8382359%
Lut. 012,60347622%
Sty. 312,1271196%
Sty. 302,00825314%
Sty. 291,75527819%
Sty. 281,477-304-17%
Sty. 271,781996127%
Sty. 267858712%
Sty. 2569822648%

Liczba śmierci ogółem

DataLiczba śmierciZmianaZmiana (%)
Kwi. 0359,1625,99011%
Kwi. 0253,1675,96913%
Kwi. 0147,1924,88312%
Mar. 3142,3094,52112%
Mar. 3037,7883,72311%
Mar. 2933,9663,10410%
Mar. 2830,8623,51813%
Mar. 2727,3443,27114%
Mar. 2624,0732,78913%
Mar. 2521,2842,39013%
Mar. 2418,8942,38114%
Mar. 2316,5131,87313%
Mar. 2214,6401,62913%
Mar. 2113,0111,62514%
Mar. 2011,3861,35614%
Mar. 1910,0301,07912%
Mar. 188,95197212%
Mar. 177,97981711%
Mar. 167,16264210%
Mar. 156,52068712%
Mar. 145,8334057%
Mar. 135,4284479%
Mar. 124,9813538%
Mar. 114,6273318%
Mar. 104,2962717%
Mar. 094,0251985%
Mar. 083,8272286%
Mar. 073,5981043%
Mar. 063,4941093%
Mar. 053,3851003%
Mar. 043,285833%
Mar. 033,202853%
Mar. 023,117672%
Mar. 013,050732%
Lut. 292,977542%
Lut. 282,923651%
Lut. 272,858582%
Lut. 262,800373%
Lut. 252,763646%
Lut. 242,699814%
Lut. 232,6181585%
Lut. 222,4601004%
Lut. 212,3601135%
Lut. 202,2471216%
Lut. 192,1261176%
Lut. 182,0091367%
Lut. 171,873986%
Lut. 161,7751066%
Lut. 151,6691439%
Lut. 141,52614310%
Lut. 131,38312210%
Lut. 121,26114613%
Lut. 111,1159710%
Lut. 101,01810812%
Lut. 099109712%
Lut. 088138912%
Lut. 077248613%
Lut. 066387313%
Lut. 055657315%
Lut. 044926615%
Lut. 034266418%
Lut. 023625819%
Lut. 013044517%
Sty. 312594622%
Sty. 302134325%
Sty. 291703829%
Sty. 281322625%
Sty. 271062633%
Sty. 26802443%
Sty. 25561537
Sty. 24411664%

Liczba śmierci dziennie

DataLiczba śmierciZmianaZmiana (%)
Kwi. 035,990160%
Kwi. 025,9691,08022%
Kwi. 014,8833488%
Mar. 314,53581222%
Mar. 303,72361820%
Mar. 293,105-413-12%
Mar. 283,5182478%
Mar. 273,27148017%
Mar. 262,79140116%
Mar. 252,39090%
Mar. 242,38150827%
Mar. 231,87324415%
Mar. 221,62940%
Mar. 211,62526920%
Mar. 201,35627726%
Mar. 191,07910711%
Mar. 1897215519%
Mar. 1781717527%
Mar. 16642-45-7%
Mar. 1568728270%
Mar. 14405-42-9%
Mar. 134479427%
Mar. 12353216%
Mar. 113316019%
Mar. 102717337%
Mar. 09198-30-14%
Mar. 08228124120%
Mar. 07104-5-5%
Mar. 0610999%
Mar. 051001717%
Mar. 0483-2-2%
Mar. 03851827%
Mar. 0267-6-8%
Mar. 01731935%
Lut. 2954-11-17%
Lut. 2865712%
Lut. 27582157%
Lut. 2637-27-42%
Lut. 2564-17-21%
Lut. 248158-49%
Lut. 23158-1358%
Lut. 22100-13-12%
Lut. 21113-8-7%
Lut. 2012143%
Lut. 19117-19-14%
Lut. 181363839%
Lut. 1798-8%-8%
Lut. 16106-37%-26%
Lut. 151430%0%
Lut. 141432117%
Lut. 13122-24-16%
Lut. 121464951%
Lut. 1197-11-10%
Lut. 101081111%
Lut. 099789%
Lut. 088933%
Lut. 07861318%
Lut. 067300%
Lut. 0573711%
Lut. 046623%
Lut. 0364610%
Lut. 02581329%
Lut. 0145-1-2%
Sty. 314637%
Sty. 3043513%
Sty. 29381246%
Sty. 282600%
Sty. 272628%
Sty. 2624960%
Sty. 2515-1-6%

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.