Raport o koronawirusie (SARS-CoV-2) [28.03.2020]

Polska 🇵🇱

Wczoraj w Polsce wykryto 258 nowych zakażeń wirusem oraz stwierdzono 1 zgon (osoba w Warszawie).

Sejm przegłosował ustawę ws. tarczy antykryzysowej.

Gdyby się tak działo, że epidemia będzie szalała, i że będziemy cały czas trzymać taką dyscyplinę i takie ograniczenia, jakie są w tej chwili, to myślę, że ten termin wyborów wtedy może się okazać nie do utrzymania.

Prezydent Andrzej Duda

Europa 🇪🇺

Hiszpania

Hiszpańska księżniczka Maria Teresa jest pierwszą na świecie osobą z rodziny królewskiej, która umarła na Covid-19.

Portugalia

Rząd portugalski ogłosił, że wszystkie osoby ubiegające się o azyl i wszyscy nieudokumentowani migranci, którzy oczekują na rozpatrzenie wniosku o przyznanie prawa pobytu mogą korzystać z opieki zdrowotnej.

Belgia

Belgijska 30-letnia pielęgniarka umiera po zarażeniu wirusem Była całkowicie zdrowa”.

Włochy

Włochy zgłosiły 5974 nowe przypadki zarażenia wirusem i 889 nowych zgonów.

Czechy

Maski ochronne teraz obowiązkowe we wszystkich praskich sklepach i biurach.

Wielka Brytania

Szpital w Wolverhampton otworzył własny sklep, więc pracownicy służby zdrowia nie muszą chodzić do supermarketu.

Niemcy

Angela Merkel dziękuje wszystkim Niemcom za pomoc, blokada kraju będzie trwała co najmniej do 20 kwietnia.

Świat 🌍

Kanada

Sophie Gregoire Trudeau, żona kanadyjskiego premiera Justina Trudeau, w pełni wyzdrowiała z Covid-19.

Izrael

Zdjęcie muzułmańskich oraz żydowskich paramedyków modlących się razem.

Stany Zjednoczone

Niemowlę umiera po pozytywnym wyniku badań na koronawirusa w Chicago.

Stany Zjednoczone

Huawei przekazuje miastu Nowy Jork 10,000 masek FFP2, 20,000 kombinezonów, 50,000 okularów medycznych i 10,000 rękawic.

Stany Zjednoczone

Google przekazuje 800 milionów dolarów na pomoc w kryzysie koronawirusowym.

Stany Zjednoczone

Potwierdzone zgony w USA wyniosły 2000, podwajając się w dwa dni.

Argentyna

Argentyna poświęca ekonomię na rzecz walki z wirusem.

Liczba zarażeń ogółem

DataLiczba zarażeńZmianaZmiana (%)
Mar. 28663,12466,75811%
Mar. 27596,36664,50112%
Mar. 26531,86560,83013%
Mar. 25471,03548,46110%
Mar. 24422,57443,7448%
Mar. 23378,83041,37111%
Mar. 22337,45932,48010%
Mar. 21304,97929,42910%
Mar. 20275,55030,64812%
Mar. 19244,90226,15811%
Mar. 18218,74420,5859%
Mar. 17198,15915,7458%
Mar. 16182,41412,8978%
Mar. 15167,51713,0426%
Mar. 14156,47511,0597%
Mar. 13145,41610,9077%
Mar. 12134,5098,2956%
Mar. 11126,2047,2576%
Mar. 10118,9474,5664%
Mar. 09114,3814,3904%
Mar. 08109,9903,8874%
Mar. 07106,0894,0454%
Mar. 06102,0443,6254%
Mar. 0598,4073,0913%
Mar. 0495,3162,2953%
Mar. 0393,0212,5723%
Mar. 0290,4491,8592%
Mar. 0188,5901,9772%
Lut. 2986,6131,9892%
Lut. 2884,6241,5121%
Lut. 2783,1121,2831%
Lut. 2681,8291,0011%
Lut. 2580,8287411%
Lut. 2480,0878821%
Lut. 2379,2055541%
Lut. 2278,6519782%
Lut. 2177,6739972%
Lut. 2076,7909762%
Lut. 1975,7005161%
Lut. 1875,1981,8663%
Lut. 1773,3322,0033%
Lut. 1671,32921323%
Lut. 1569,1972,0973%
Lut. 1467,1002,6634%
Lut. 1364,4375,1549%
Lut. 1259,28314,11331%
Lut. 1145,1702,0715%
Lut. 1043,0992,5466%
Lut. 0940,5533,0018%
Lut. 0837,5522,6768%
Lut. 0734,8763,43711%
Lut. 0631,4393,16311%
Lut. 0528,2763,72315%
Lut. 0424,5533,92519%
Lut. 0320,6283,23919%
Lut. 0217,3862,83820%
Lut. 0114,5512,60322%
Sty. 3111,9482,12722%
Sty. 309,8212,00826%
Sty. 297,8131,75529%
Sty. 286,0581,47732%
Sty. 274,5811,78164%
Sty. 262,80078539%
Sty. 252,01569358%
Sty. 241,31747256%

Liczba zarażeń dziennie

DataLiczba zarażeńZmianaZmiana (%)
Mar. 2866,7582,2573%
Mar. 2764,5013,6716%
Mar. 2660,83012,36925%
Mar. 2548,4614,71710%
Mar. 2443,7442,3736%
Mar. 2341,3718,89127%
Mar. 2232,4803,05110%
Mar. 2129,429-1,219-4%
Mar. 2030,6484,49017%
Mar. 1926,1585,57327%
Mar. 1820,5854,84030%
Mar. 1715,7452,84822%
Mar. 1612,897-145-2%
Mar. 1513,0421,98317%
Mar. 1411,05915214%
Mar. 1310,9072,61224%
Mar. 128,2951,03813%
Mar. 117,2572,69159%
Mar. 104,5661764%
Mar. 094,39050312%
Mar. 083,887-158-3%
Mar. 074,04542010%
Mar. 063,62553415%
Mar. 053,09179626%
Mar. 042,295-277-11%
Mar. 032,57271339%
Mar. 021,859-118-6%
Mar. 011,977-12-1%
Lut. 291,98947732%
Lut. 281,512229-19%
Lut. 271,28328228%
Lut. 261,00126035%
Lut. 25741-141-15%
Lut. 2488232845%
Lut. 23554-424-55%
Lut. 22978-19-2%
Lut. 21997213%
Lut. 2097646047%
Lut. 19516-1,336-72%
Lut. 181,866-137-7%
Lut. 172,003-129-6%
Lut. 162,132352%
Lut. 152,097-566-21%
Lut. 142,663-2,491-48%
Lut. 135,154-8,959-63%
Lut. 1214,11312,042581%
Lut. 112,071-475-19%
Lut. 102,546-455-15%
Lut. 093,00132512%
Lut. 082,676-761-22%
Lut. 073,4372749%
Lut. 063,163-560-15%
Lut. 053,723-202-5%
Lut. 043,92568621%
Lut. 033,23940114%
Lut. 022,8382359%
Lut. 012,60347622%
Sty. 312,1271196%
Sty. 302,00825314%
Sty. 291,75527819%
Sty. 281,477-304-17%
Sty. 271,781996127%
Sty. 267858712%
Sty. 2569822648%

Liczba śmierci ogółem

DataLiczba śmierciZmianaZmiana (%)
Mar. 2830,8623,51813%
Mar. 2727,3443,27114%
Mar. 2624,0732,78913%
Mar. 2521,2842,39013%
Mar. 2418,8942,38114%
Mar. 2316,5131,87313%
Mar. 2214,6401,62913%
Mar. 2113,0111,62514%
Mar. 2011,3861,35614%
Mar. 1910,0301,07912%
Mar. 188,95197212%
Mar. 177,97981711%
Mar. 167,16264210%
Mar. 156,52068712%
Mar. 145,8334057%
Mar. 135,4284479%
Mar. 124,9813538%
Mar. 114,6273318%
Mar. 104,2962717%
Mar. 094,0251985%
Mar. 083,8272286%
Mar. 073,5981043%
Mar. 063,4941093%
Mar. 053,3851003%
Mar. 043,285833%
Mar. 033,202853%
Mar. 023,117672%
Mar. 013,050732%
Lut. 292,977542%
Lut. 282,923651%
Lut. 272,858582%
Lut. 262,800373%
Lut. 252,763646%
Lut. 242,699814%
Lut. 232,6181585%
Lut. 222,4601004%
Lut. 212,3601135%
Lut. 202,2471216%
Lut. 192,1261176%
Lut. 182,0091367%
Lut. 171,873986%
Lut. 161,7751066%
Lut. 151,6691439%
Lut. 141,52614310%
Lut. 131,38312210%
Lut. 121,26114613%
Lut. 111,1159710%
Lut. 101,01810812%
Lut. 099109712%
Lut. 088138912%
Lut. 077248613%
Lut. 066387313%
Lut. 055657315%
Lut. 044926615%
Lut. 034266418%
Lut. 023625819%
Lut. 013044517%
Sty. 312594622%
Sty. 302134325%
Sty. 291703829%
Sty. 281322625%
Sty. 271062633%
Sty. 26802443%
Sty. 25561537
Sty. 24411664%

Liczba śmierci dziennie

DataLiczba śmierciZmianaZmiana (%)
Mar. 283,5182478%
Mar. 273,27148017%
Mar. 262,79140116%
Mar. 252,39090%
Mar. 242,38150827%
Mar. 231,87324415%
Mar. 221,62940%
Mar. 211,62526920%
Mar. 201,35627726%
Mar. 191,07910711%
Mar. 1897215519%
Mar. 1781717527%
Mar. 16642-45-7%
Mar. 1568728270%
Mar. 14405-42-9%
Mar. 134479427%
Mar. 12353216%
Mar. 113316019%
Mar. 102717337%
Mar. 09198-30-14%
Mar. 08228124120%
Mar. 07104-5-5%
Mar. 0610999%
Mar. 051001717%
Mar. 0483-2-2%
Mar. 03851827%
Mar. 0267-6-8%
Mar. 01731935%
Lut. 2954-11-17%
Lut. 2865712%
Lut. 27582157%
Lut. 2637-27-42%
Lut. 2564-17-21%
Lut. 248158-49%
Lut. 23158-1358%
Lut. 22100-13-12%
Lut. 21113-8-7%
Lut. 2012143%
Lut. 19117-19-14%
Lut. 181363839%
Lut. 1798-8%-8%
Lut. 16106-37%-26%
Lut. 151430%0%
Lut. 141432117%
Lut. 13122-24-16%
Lut. 121464951%
Lut. 1197-11-10%
Lut. 101081111%
Lut. 099789%
Lut. 088933%
Lut. 07861318%
Lut. 067300%
Lut. 0573711%
Lut. 046623%
Lut. 0364610%
Lut. 02581329%
Lut. 0145-1-2%
Sty. 314637%
Sty. 3043513%
Sty. 29381246%
Sty. 282600%
Sty. 272628%
Sty. 2624960%
Sty. 2515-1-6%

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.