Raport o koronawirusie (2019-nCoV) [07.03.2020]

RELACJA LIVE, CAŁODNIOWA AKTUALIZACJA, U GÓRY NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

22:11 Afryka

W 7 krajach afrykańskich odnotowano obecnie łącznie 79 potwierdzonych przypadków zarażenia wirusem:

  • Egipt (48)
  • Algieria (19)
  • Senegal (4)
  • Maroko (2)
  • Malediwy (2)
  • Republika Południowej Afryki (2)
  • Togo (1)
  • Togo (1)
  • Tunezja (1)

21:58 Mołdawia

Mołdawia zgłasza pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem.

21:24 Chile

Chile wprowadza obowiązek używania masek ochronnych w miejscach publicznych w całym kraju.

21:05 Włochy

Włochy, ponad 10 milionów ludzi w zamknięciu, region Lombardia w kwarantannie.

21:01 Paragwaj

Pierwszy przypadek w Paragwaju potwierdzony przez tamtejsze ministerstwo zdrowia.

19:13 Grecja

21 nowych zarażeń w Grecji. Ogółem jest ich 66.

18:56 Egipt

Egipt potwierdza 33 nowe przypadki zarażeń koronawirusem, nie licząc pozostałych 15 osób już zakażonych.

18:18 Włochy

Włochy zgłosiły 1145 nowych przypadków zarażenia w ciągu zaledwie jednego dnia, co zwiększyło łączną liczbę zakażonych do 5 061.

17:26 Rumunia

Bukareszt donosi o pierwszym przypadku koronawirusa, 12 przypadków w całym kraju.

17:11 Maroko

Maroko odwołuje duże imprezy, zakazuje zgromadzeń na więcej niż 1000 osób, imprezy sportowe odbędą się bez fanów.

16:13 Świat

Śmiertelność wirusa w poszczególnych krajach.

15:58 Watykan

Papież odwołuje duże występy publiczne z powodu wzrostu liczby zarażeń w Europie.

15:52 Coś na odstresowanie

15:07 Iran

Koronawirus zarazi do 40% populacji Teheranu w ciągu najbliższych dwóch tygodni donosi Al Arabiya.

https://english.alarabiya.net/en/views/news/middle-east/2020/03/05/Coronavirus-to-infect-up-to-40-of-Tehran-s-population-within-next-two-weeks.html

14:33 Holandia

Holandia zgłosiła 60 nowych przypadków (łącznie 188), brak nowych zgonów (łącznie 1).

14:24 Szwecja

101 zarażonych w stolicy kraju, było ich 0 zaledwie dziewięć dni temu.

Polecane maseczki antywirusowe
-81%
Brak w magazynie
2 699,99  499,99 
-80%
Brak w magazynie
799,99  159,99 
-72%
Brak w magazynie
299,99  84,99 
-78%
Brak w magazynie
2 299,99  499,99 
-78%
Brak w magazynie
899,99  199,99 
-80%
Brak w magazynie
499,99  99,99 
-71%
Brak w magazynie
69,99  19,99 

14:22 Słowenia

W Słowenii 3 z 8 osób zakażonych to lekarze.

14:10 Polska

6 przypadek zarażenia wirusem w Polsce – ogłosił Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

12:31 Włochy

Włochy wzywają emerytowanych lekarzy do pomocy w walce z wirusem.

12:10 Świat

Koronawirus może uszkodzić centralny układ nerwowy pacjenta – twierdzą chińscy naukowcy.

https://www.nationthailand.com/news/30383491

11:55 Belgia

60 nowych zakażeń w Belgii, w sumie 169.

11:31 Iran

Iran informuje o 1076 nowych przypadkach zarażenia, zginęło 21 osób. Obecnie łączna liczba ta wynosi 5823 zarażeń i 145 zgonów.

10:49 Świat

Infekcje globalnie mogą wzrastać dziesięciokrotnie co 19 dni, donoszą amerykańskie media na podstawie badań chińskich naukowców.

https://www.scmp.com/news/china/science/article/3074080/coronavirus-global-infections-could-increase-tenfold-every-19

08:49 Stany Zjednoczone

U pracownika Starbucksa w Seattle zdiagnozowano koronawirusa.

08:45 Irlandia Północna

Kolejny przypadek koronawirusa został zdiagnozowany w Irlandii Północnej, łącznie na razie cztery przypadki w tym kraju.

08:41 Chiny

Napięcia w Szanghaju podczas oczekiwania 7+ godzin po wylądowaniu samolotu. Kobieta najwyraźniej nie wytrzymała i kaszlała na stewardessę, wyjść z samolotu.

08:33 Świat

Ekspert WHO: Żadne dowody nie sugerują, że COVID-19 zniknie w lecie.

08:31 Francja

Prezydent Macron mówi, że „epidemii koronawirusa nie da się powstrzymać we Francji”, po spotkaniu z naukowcami w Elysee.

08:25 Indie

Maski klasy FFP2 tylko na receptę.

08:23 Norwegia

Wojska USA poddane kwarantannie w północnej Norwegii, łącznie 1300 żołnierzy.

08:01 Włochy

Włochy donoszą o największym dziennym skoku liczby ofiar śmiertelnych. Liczba zgonów spowodowanych koronawirusem we Włoszech wzrosła do 197 po największym dziennym wzroście liczby ofiar śmiertelnych od początku epidemii.

07:36 Australia

Ludzie walczą o papier toaletowy w sklepie.

06:49 Finlandia

Finlandia potwierdza pięć nowych przypadków koronawirusa.

03:22 Singapur

Cztery osoby aresztowane za oszustwa przy sprzedaży masek ochronnych w internecie, pobierali pieniądze i nie wysyłali towaru.

02:11 Vietnam

Wietnam zgłasza pierwszy od trzech tygodni przypadek koronawirusa w swojej stolicy.

Liczba zarażeń ogółem

DataLiczba zarażeńZmianaZmiana (%)
Mar. 06102,0443,6254%
Mar. 0598,4073,0913%
Mar. 0495,3162,2953%
Mar. 0393,0212,5723%
Mar. 0290,4491,8592%
Mar. 0188,5901,9772%
Lut. 2986,6131,9892%
Lut. 2884,6241,5121%
Lut. 2783,1121,2831%
Lut. 2681,8291,0011%
Lut. 2580,8287411%
Lut. 2480,0878821%
Lut. 2379,2055541%
Lut. 2278,6519782%
Lut. 2177,6739972%
Lut. 2076,7909762%
Lut. 1975,7005161%
Lut. 1875,1981,8663%
Lut. 1773,3322,0033%
Lut. 1671,32921323%
Lut. 1569,1972,0973%
Lut. 1467,1002,6634%
Lut. 1364,4375,1549%
Lut. 1259,28314,11331%
Lut. 1145,1702,0715%
Lut. 1043,0992,5466%
Lut. 0940,5533,0018%
Lut. 0837,5522,6768%
Lut. 0734,8763,43711%
Lut. 0631,4393,16311%
Lut. 0528,2763,72315%
Lut. 0424,5533,92519%
Lut. 0320,6283,23919%
Lut. 0217,3862,83820%
Lut. 0114,5512,60322%
Sty. 3111,9482,12722%
Sty. 309,8212,00826%
Sty. 297,8131,75529%
Sty. 286,0581,47732%
Sty. 274,5811,78164%
Sty. 262,80078539%
Sty. 252,01569358%
Sty. 241,31747256%

Liczba zarażeń dziennie

DataLiczba zarażeńZmianaZmiana (%)
Mar. 063,62553415%
Mar. 053,09179626%
Mar. 042,295-277-11%
Mar. 032,57271339%
Mar. 021,859-118-6%
Mar. 011,977-12-1%
Lut. 291,98947732%
Lut. 281,512229-19%
Lut. 271,28328228%
Lut. 261,00126035%
Lut. 25741-141-15%
Lut. 2488232845%
Lut. 23554-424-55%
Lut. 22978-19-2%
Lut. 21997213%
Lut. 2097646047%
Lut. 19516-1,336-72%
Lut. 181,866-137-7%
Lut. 172,003-129-6%
Lut. 162,132352%
Lut. 152,097-566-21%
Lut. 142,663-2,491-48%
Lut. 135,154-8,959-63%
Lut. 1214,11312,042581%
Lut. 112,071-475-19%
Lut. 102,546-455-15%
Lut. 093,00132512%
Lut. 082,676-761-22%
Lut. 073,4372749%
Lut. 063,163-560-15%
Lut. 053,723-202-5%
Lut. 043,92568621%
Lut. 033,23940114%
Lut. 022,8382359%
Lut. 012,60347622%
Sty. 312,1271196%
Sty. 302,00825314%
Sty. 291,75527819%
Sty. 281,477-304-17%
Sty. 271,781996127%
Sty. 267858712%
Sty. 2569822648%

Liczba śmierci ogółem

DataLiczba śmierciZmianaZmiana (%)
Mar. 063,4941093%
Mar. 053,3851003%
Mar. 043,285833%
Mar. 033,202853%
Mar. 023,117672%
Mar. 013,050732%
Lut. 292,977542%
Lut. 282,923651%
Lut. 272,858582%
Lut. 262,800373%
Lut. 252,763646%
Lut. 242,699814%
Lut. 232,6181585%
Lut. 222,4601004%
Lut. 212,3601135%
Lut. 202,2471216%
Lut. 192,1261176%
Lut. 182,0091367%
Lut. 171,873986%
Lut. 161,7751066%
Lut. 151,6691439%
Lut. 141,52614310%
Lut. 131,38312210%
Lut. 121,26114613%
Lut. 111,1159710%
Lut. 101,01810812%
Lut. 099109712%
Lut. 088138912%
Lut. 077248613%
Lut. 066387313%
Lut. 055657315%
Lut. 044926615%
Lut. 034266418%
Lut. 023625819%
Lut. 013044517%
Sty. 312594622%
Sty. 302134325%
Sty. 291703829%
Sty. 281322625%
Sty. 271062633%
Sty. 26802443%
Sty. 25561537
Sty. 24411664%

Liczba śmierci dziennie

DataLiczba śmierciZmianaZmiana (%)
Mar. 0610999%
Mar. 051001717%
Mar. 0483-2-2%
Mar. 03851827%
Mar. 0267-6-8%
Mar. 01731935%
Lut. 2954-11-17%
Lut. 2865712%
Lut. 27582157%
Lut. 2637-27-42%
Lut. 2564-17-21%
Lut. 248158-49%
Lut. 23158-1358%
Lut. 22100-13-12%
Lut. 21113-8-7%
Lut. 2012143%
Lut. 19117-19-14%
Lut. 181363839%
Lut. 1798-8%-8%
Lut. 16106-37%-26%
Lut. 151430%0%
Lut. 141432117%
Lut. 13122-24-16%
Lut. 121464951%
Lut. 1197-11-10%
Lut. 101081111%
Lut. 099789%
Lut. 088933%
Lut. 07861318%
Lut. 067300%
Lut. 0573711%
Lut. 046623%
Lut. 0364610%
Lut. 02581329%
Lut. 0145-1-2%
Sty. 314637%
Sty. 3043513%
Sty. 29381246%
Sty. 282600%
Sty. 272628%
Sty. 2624960%
Sty. 2515-1-6%

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.