Raport o koronawirusie (2019-nCoV) [06.03.2020]

RELACJA LIVE, CAŁODNIOWA AKTUALIZACJA, U GÓRY NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

20:29

Szwajcaria zgłosiła 123 nowe przypadki zakażeń w ciągu ostatniego dnia, zwiększając łączną liczbę przypadków do 210 osób.

19:41

Stan nadzwyczajny ogłoszony na Islandii z powodu koronawirusa.

18:38

Mapa zakażeń w Lombardii we Włoszech.

17:03

Cztery nowe przypadki koronawirusa w Polsce.

15:55

Rząd Republiki Czeskiej nałoży karę pieniężną w wysokości do 130.000 dolarów na osoby łamiące zasady kwarantanny.

14:55

Dania odwołuje wszystkie wydarzenia w których miało uczestniczyć więcej niż 1000 osób by powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

14:51

Zatrzymany pociąg Pendolino z Kołobrzegu do Krakowa w Warszawie, podejrzenie zakażenia wirusem u jednego z pasażerów.

Od półtorej godziny w zaaresztowanym na dworcu Warszawa Centralna pociągu. Jakaś pani zadzwoniła po policję i służby…

Opublikowany przez Irka Grina Piątek, 6 marca 2020

14:44

Prezydent Peru Martín Vizcarra potwierdził pierwszy przypadek koronawirusa w kraju.

13:23

Serbia zgłosiła pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem..

13:20

W Iranie odnotowano 1234 nowe przypadki koronawirusa i 16 nowych zgonów, co daje łącznie 4747 przypadków i 124 zgony.

12:22

Słowacja i Watykan informuje o pierwszym przypadku koronawirusa.

12:01

Już 290 milionów uczniów opuszcza szkołę w miarę rozwoju pandemii.

11:39

Członek francuskiego parlamentu potwierdził, że jest zarażony.

11:03

Hrabstwo Waszyngton poleca wszystkim pracę w domu o ile to możliwe oraz prosi obywateli 60+, aby pozostali w domu.

10:37

Włochy zamykają wszystkie szkoły i uniwersytety w całym kraju z powodu koronawirusa oraz informują o 769 nowych przypadkach zarażenia koronowirusem i 41 nowych zgonów, co daje łącznie 3858 przypadków i 148 zgonów.

10:11

Mężczyzna z San Francisco, który poddał się kwarantannie w domu wykonał w ciągu 2 tygodni 7 testów koronawirusowych. Wyniki: negatywne, pozytywne, pozytywne, negatywne, następnie niejednoznaczne. Czeka na wyniki kolejnych 2 testów.

09:58

Maski ochronne profesjonalne i domowej roboty znacznie zmniejszają narażenie na infekcje dróg oddechowych w populacji ogólnej, badanie amerykańskiej agencji zdrowia: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2440799/.

08:22

Badanie ankietowe w Holandii: ludzie się nie martwią, tylko 53% stosuje się do zaleceń dotyczących częstego mycia rąk, młodzi dorośli twierdzą, że wirus jest zbyt szeroko komentowany w mediach. Nikt bierze się pod uwagę, że to nie sam wirus naraża nas wszystkich na ryzyko, ale naraża na szwank opiekę w nagłych wypadkach z powodu przeciążonych lub poddanych kwarantannie szpitali.

06:12

Iran zapowiada, że wszystkie szkoły i uniwersytety zostaną zamknięte na co najmniej miesiąc.

Liczba zarażeń ogółem

DataLiczba zarażeńZmianaZmiana (%)
Mar. 0598,4073,0913%
Mar. 0495,3162,2953%
Mar. 0393,0212,5723%
Mar. 0290,4491,8592%
Mar. 0188,5901,9772%
Lut. 2986,6131,9892%
Lut. 2884,6241,5121%
Lut. 2783,1121,2831%
Lut. 2681,8291,0011%
Lut. 2580,8287411%
Lut. 2480,0878821%
Lut. 2379,2055541%
Lut. 2278,6519782%
Lut. 2177,6739972%
Lut. 2076,7909762%
Lut. 1975,7005161%
Lut. 1875,1981,8663%
Lut. 1773,3322,0033%
Lut. 1671,32921323%
Lut. 1569,1972,0973%
Lut. 1467,1002,6634%
Lut. 1364,4375,1549%
Lut. 1259,28314,11331%
Lut. 1145,1702,0715%
Lut. 1043,0992,5466%
Lut. 0940,5533,0018%
Lut. 0837,5522,6768%
Lut. 0734,8763,43711%
Lut. 0631,4393,16311%
Lut. 0528,2763,72315%
Lut. 0424,5533,92519%
Lut. 0320,6283,23919%
Lut. 0217,3862,83820%
Lut. 0114,5512,60322%
Sty. 3111,9482,12722%
Sty. 309,8212,00826%
Sty. 297,8131,75529%
Sty. 286,0581,47732%
Sty. 274,5811,78164%
Sty. 262,80078539%
Sty. 252,01569358%
Sty. 241,31747256%

Liczba zarażeń dziennie

DataLiczba zarażeńZmianaZmiana (%)
Mar. 053,09179626%
Mar. 042,295-277-11%
Mar. 032,57271339%
Mar. 021,859-118-6%
Mar. 011,977-12-1%
Lut. 291,98947732%
Lut. 281,512229-19%
Lut. 271,28328228%
Lut. 261,00126035%
Lut. 25741-141-15%
Lut. 2488232845%
Lut. 23554-424-55%
Lut. 22978-19-2%
Lut. 21997213%
Lut. 2097646047%
Lut. 19516-1,336-72%
Lut. 181,866-137-7%
Lut. 172,003-129-6%
Lut. 162,132352%
Lut. 152,097-566-21%
Lut. 142,663-2,491-48%
Lut. 135,154-8,959-63%
Lut. 1214,11312,042581%
Lut. 112,071-475-19%
Lut. 102,546-455-15%
Lut. 093,00132512%
Lut. 082,676-761-22%
Lut. 073,4372749%
Lut. 063,163-560-15%
Lut. 053,723-202-5%
Lut. 043,92568621%
Lut. 033,23940114%
Lut. 022,8382359%
Lut. 012,60347622%
Sty. 312,1271196%
Sty. 302,00825314%
Sty. 291,75527819%
Sty. 281,477-304-17%
Sty. 271,781996127%
Sty. 267858712%
Sty. 2569822648%

Liczba śmierci ogółem

DataLiczba śmierciZmianaZmiana (%)
Mar. 053,3851003%
Mar. 043,285833%
Mar. 033,202853%
Mar. 023,117672%
Mar. 013,050732%
Lut. 292,977542%
Lut. 282,923651%
Lut. 272,858582%
Lut. 262,800373%
Lut. 252,763646%
Lut. 242,699814%
Lut. 232,6181585%
Lut. 222,4601004%
Lut. 212,3601135%
Lut. 202,2471216%
Lut. 192,1261176%
Lut. 182,0091367%
Lut. 171,873986%
Lut. 161,7751066%
Lut. 151,6691439%
Lut. 141,52614310%
Lut. 131,38312210%
Lut. 121,26114613%
Lut. 111,1159710%
Lut. 101,01810812%
Lut. 099109712%
Lut. 088138912%
Lut. 077248613%
Lut. 066387313%
Lut. 055657315%
Lut. 044926615%
Lut. 034266418%
Lut. 023625819%
Lut. 013044517%
Sty. 312594622%
Sty. 302134325%
Sty. 291703829%
Sty. 281322625%
Sty. 271062633%
Sty. 26802443%
Sty. 25561537
Sty. 24411664%

Liczba śmierci dziennie

DataLiczba śmierciZmianaZmiana (%)
Mar. 051001717%
Mar. 0483-2-2%
Mar. 03851827%
Mar. 0267-6-8%
Mar. 01731935%
Lut. 2954-11-17%
Lut. 2865712%
Lut. 27582157%
Lut. 2637-27-42%
Lut. 2564-17-21%
Lut. 248158-49%
Lut. 23158-1358%
Lut. 22100-13-12%
Lut. 21113-8-7%
Lut. 2012143%
Lut. 19117-19-14%
Lut. 181363839%
Lut. 1798-8%-8%
Lut. 16106-37%-26%
Lut. 151430%0%
Lut. 141432117%
Lut. 13122-24-16%
Lut. 121464951%
Lut. 1197-11-10%
Lut. 101081111%
Lut. 099789%
Lut. 088933%
Lut. 07861318%
Lut. 067300%
Lut. 0573711%
Lut. 046623%
Lut. 0364610%
Lut. 02581329%
Lut. 0145-1-2%
Sty. 314637%
Sty. 3043513%
Sty. 29381246%
Sty. 282600%
Sty. 272628%
Sty. 2624960%
Sty. 2515-1-6%

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.