Raport o koronawirusie (2019-nCoV) [21.02.2020]

Komentarz

W więzieniu w prowincji Shandong odnotowano 207 potwierdzonych przypadków koronawirusa, w tym 200 więźniów i 7 strażników.

Tokio anuluje wszystkie duże imprezy w pomieszczeniach zamkniętych przez następne 3 tygodnie z powodu koronawirusa.

Korea Południowa zgłosiła 48 nowych przypadków koronawirusa zwiększając łączną liczbę przypadków w kraju do 204.

Dziesiątki protestujących w jednym z ukraińskich miast zaatakowało autobusy przewożące ewakuowanych z Chin.

Czwarty przypadek COVID-19 we Włoszech (niedaleko Mediolanu). 38-letni mężczyzna w stanie krytycznym, nigdy nie był w Chinach.

Lokalny urzędnik wzywa mieszkańców Codogno i Castiglione d’Adda, dwóch miast w pobliżu Mediolanu, do pozostania w domu jako środek zapobiegawczy i unikania kontaktów społecznych.

FBI zapłaciło 40.000 dolarów za środki do higieny rąk i maski ochronne na twarz „w przypadku, gdyby koronawirus stał się pandemią w Stanach Zjednoczonych”.

Irańskie Ministerstwo Zdrowia mówi, że koronawirus istnieje we wszystkich irańskich miastach, obecnie jest 18 potwierdzonych przypadków, 4 osoby nie żyją.

Korea Północna odwołuje maraton w Pjongjangu aby zapobiec wybuchowi koronawirusa.

Liczba zarażeń ogółem

DataLiczba zarażeńZmianaZmiana (%)
Lut. 2076,7909762%
Lut. 1975,7005161%
Lut. 1875,1981,8663%
Lut. 1773,3322,0033%
Lut. 1671,32921323%
Lut. 1569,1972,0973%
Lut. 1467,1002,6634%
Lut. 1364,4375,1549%
Lut. 1259,28314,11331%
Lut. 1145,1702,0715%
Lut. 1043,0992,5466%
Lut. 0940,5533,0018%
Lut. 0837,5522,6768%
Lut. 0734,8763,43711%
Lut. 0631,4393,16311%
Lut. 0528,2763,72315%
Lut. 0424,5533,92519%
Lut. 0320,6283,23919%
Lut. 0217,3862,83820%
Lut. 0114,5512,60322%
Sty. 3111,9482,12722%
Sty. 309,8212,00826%
Sty. 297,8131,75529%
Sty. 286,0581,47732%
Sty. 274,5811,78164%
Sty. 262,80078539%
Sty. 252,01569358%
Sty. 241,31747256%

Liczba zarażeń dziennie

DataLiczba zarażeńZmianaZmiana (%)
Lut. 2097646047%
Lut. 19516-1,336-72%
Lut. 181,866-137-7%
Lut. 172,003-129-6%
Lut. 162,132352%
Lut. 152,097-566-21%
Lut. 142,663-2,491-48%
Lut. 135,154-8,959-63%
Lut. 1214,11312,042581%
Lut. 112,071-475-19%
Lut. 102,546-455-15%
Lut. 093,00132512%
Lut. 082,676-761-22%
Lut. 073,4372749%
Lut. 063,163-560-15%
Lut. 053,723-202-5%
Lut. 043,92568621%
Lut. 033,23940114%
Lut. 022,8382359%
Lut. 012,60347622%
Sty. 312,1271196%
Sty. 302,00825314%
Sty. 291,75527819%
Sty. 281,477-304-17%
Sty. 271,781996127%
Sty. 267858712%
Sty. 2569822648%

Liczba śmierci ogółem

DataLiczba śmierciZmianaZmiana (%)
Lut. 202,2471216%
Lut. 192,1261176%
Lut. 182,0091367%
Lut. 171,873986%
Lut. 161,7751066%
Lut. 151,6691439%
Lut. 141,52614310%
Lut. 131,38312210%
Lut. 121,26114613%
Lut. 111,1159710%
Lut. 101,01810812%
Lut. 099109712%
Lut. 088138912%
Lut. 077248613%
Lut. 066387313%
Lut. 055657315%
Lut. 044926615%
Lut. 034266418%
Lut. 023625819%
Lut. 013044517%
Sty. 312594622%
Sty. 302134325%
Sty. 291703829%
Sty. 281322625%
Sty. 271062633%
Sty. 26802443%
Sty. 25561537
Sty. 24411664%

Liczba śmierci dziennie

DataLiczba śmierciZmianaZmiana (%)
Lut. 2012143%
Lut. 19117-19-14%
Lut. 181363839%
Lut. 1798-8%-8%
Lut. 16106-37%-26%
Lut. 151430%0%
Lut. 141432117%
Lut. 13122-24-16%
Lut. 121464951%
Lut. 1197-11-10%
Lut. 101081111%
Lut. 099789%
Lut. 088933%
Lut. 07861318%
Lut. 067300%
Lut. 0573711%
Lut. 046623%
Lut. 0364610%
Lut. 02581329%
Lut. 0145-1-2%
Sty. 314637%
Sty. 3043513%
Sty. 29381246%
Sty. 282600%
Sty. 272628%
Sty. 2624960%
Sty. 2515-1-6%

Jedna myśl o “Raport o koronawirusie (2019-nCoV) [21.02.2020]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.