Trzy zauważalne problemy z nowym koronawirusem: szybkie spojrzenie na okoliczności w Wietnamie

Nowy koronaawirus COVID-19 jest oficjalnie wykrywany od grudnia 2019 roku i dziś stał się globalnym problemem zdrowotnym. Według statystyk wietnamskiego Ministerstwa Zdrowia, do 13 lutego 2020 roku, Wietnam ma piętnaście pozytywnych przypadków COVID-19, z których jeden to 3-miesięczne dziecko. Szacuje się, że epidemia COVID-19 znajdzie się w czołówce w ciągu najbliższych miesięcy ze względu na zbyt niepokojące i złe zachowanie wirusa. W tym liście autor przedstawia możliwe do przewidzenia kwestie w oparciu o obecną sytuację w Wietnamie i wysiłek, jaki powinny podjąć pielęgniarki i personel lekarski.

Fałszywe wiadomości o COVID-19 w mediach społecznościowych stały się w Wietnamie dużym problemem. Powoduje to dezorientację opinii publicznej i brak możliwości wyjaśnienia informacji. Pielęgniarki muszą dostarczać wiarygodnych informacji z wiarygodnego źródła, np. z Ministerstwa Zdrowia lub Światowej Organizacji Zdrowia.

Złe zachowania zdrowotne są prawdopodobnie związane z błędną informacją i nieporozumieniem co do zapobiegania COVID-19, jak w następujących przypadkach.

Przykłady:

  1. Używanie maski, ludzie w społeczności uważają, że noszenie maski może całkowicie zapobiec wirusowi. W rzeczywistości, noszenie maski jest tylko jednym z wielu środków zapobiegawczych według Światowej Organizacji Zdrowia.
  2. Suchy alkohol, którego ludzie wolą używać do prania zamiast używać czystej wody i środków do prania. W rzeczywistości, zarówno alkohol jak i czysta woda ze środkiem do prania są równie skuteczne.
  3. Niewłaściwe stosowanie antybiotyków i suplementów.
  4. Strach przed pójściem do szpitala i apteki ponieważ ludzie uważają, że wirus łatwo przenosi się w tych miejscach.

Dlatego personel medyczne musi edukować ludzi w społeczności w sposób jasny, co powinni, a czego nie powinni robić, aby zapobiec wirusowi, np. wyjaśniać prawidłowy i regularny jak myć ręce, ryzyko i objawy wirusa oraz mówić, że noszenie maski nie jest jedynym sposobem zapobiegania wirusowi, ale także prowadzić edukację zdrowotną w zakresie stosowania antybiotyków i suplementów. Powinni prosić też by nie bać się chodzić do szpitali czy aptek. Sugeruje się również zakrywanie ust i nosa podczas kaszlu i kichania, unikanie bliskiego kontaktu z osobami cierpiącymi na choroby układu oddechowego oraz dokładne gotowanie mięsa i jaj i innych produków spożywczych.

Niedobór masek. Ludzie w Wietnamie muszą stać w kolejce od wczesnych godzin rannych przed aptekami, aby kupić maskę każdego dnia, a jej cena wzrosła 10 razy. Rząd Wietnamu powinien zwrócić większą uwagę na tę kwestię, i zapewnić maski dla jak najwięcej liczby ludzi.

Podsumowując, personel medyczny musi stale przekazywać ludziom informacje i porady, aby chronić zdrowie i zapobiegać rozprzestrzenianiu się epidemii, a także na bieżąco informować o możliwości przenoszenia się, ciężkości i innych cechach związanych z wirusem. Rząd musi również wyjaśniać informacje związane z fałszywymi wiadomościami i zapewniać zasoby do zapobiegania koronaawirusowi.

4 myśli o “Trzy zauważalne problemy z nowym koronawirusem: szybkie spojrzenie na okoliczności w Wietnamie

  1. Avatar
    Prorok napisał(a):

    Byłem w Wietnamie na wakacjach ostatnio i miałem wizytę w szpitalu, powiedziałbym, że nawet wysoki poziom mają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.